НАТО потребує близько 50 нових бригад для реалізації оборонних планів

НАТОBeata Zawrzel/NurPhoto/Reuters

Фото: Beata Zawrzel .Reuters

Для повного виконання нових оборонних планів, розроблених у випадку нападу з боку Росії, НАТО знадобиться ще 35-50 бригад. Про це повідомило військове джерело агентству Reuters.

Джерело, яке побажало залишитися анонімним, відмовилося надавати додаткову інформацію про ці плани, оскільки вони є секретними. Бригада може налічувати від 3,000 до 7,000 військовослужбовців, тому формування ще 35-50 бригад є значним викликом.

В іншому знакові масштабності цього завдання для НАТО, джерело в сфері безпеки повідомило, що Німеччина має в чотири рази збільшити свої потужності повітряної оборони.

Масштабні Плани НАТО

На саміті у Вільнюсі у 2023 році лідери НАТО погодилися з першими масштабними оборонними планами альянсу, відомими як “регіональні плани”, після більш ніж тридцятирічної перерви. Відтоді офіційні особи працюють над перетворенням цих документів на конкретні військові вимоги.

На саміті цього тижня у Вашингтоні лідерам НАТО буде представлено актуальну інформацію щодо цих планів.

Представник НАТО, коментуючи ситуацію, зазначив, що військові планувальники альянсу визначили детальні вимоги щодо необхідних військ і озброєнь для оборони альянсу. “Системи повітряної та ракетної оборони, далекобійна зброя, логістика та великі сухопутні маневрові формування є нашими пріоритетами”, додав він, передбачаючи, що НАТО, ймовірно, встановить більш вимогливі цілі щодо можливостей для союзників.

Виклики для Німеччини та Союзників

Міністерство оборони Німеччини відмовилося коментувати майбутні плани НАТО, які є засекреченими, але зазначило, що всі союзники повинні координувати свої можливості з НАТО, і ці зусилля триватимуть і наступного року.

Наразі неясно, звідки союзники НАТО можуть взяти додатковий персонал для 30-50 бригад. Можливості включають перекидання військ з інших компонентів збройних сил, набір додаткових солдатів або комбінацію цих двох варіантів.

Проблеми з Повітряною Обороною

Повітряна оборона є ще однією проблемною сферою, яку визначили військові планувальники НАТО, оскільки війна в Україні показала важливість цих систем для захисту критичної військової та цивільної інфраструктури. Такі системи будуть особливо важливими для Німеччини, як основного логістичного вузла та зони підготовки в потенційному конфлікті з Росією.

Під час Холодної війни Німеччина мала 36 систем Patriot, але навіть тоді покладалася на додаткову допомогу від союзників. Нині Німеччина має лише дев’ять систем Patriot, після передачі трьох з них Україні, і уряд почав замовляти нові системи Patriot у Raytheon та інші системи повітряної оборони для перехоплення ракет.

Після закінчення Холодної війни багато союзників НАТО скоротили кількість систем повітряної оборони, оскільки вважали, що в майбутньому вони зіткнуться лише з обмеженою ракетною загрозою з боку таких країн, як Іран. Ця думка різко змінилася після вторгнення Росії в Україну, що змусило союзників зосередити зусилля на збільшенні запасів боєприпасів і вирішенні проблеми дефіциту систем повітряної оборони.

НОВИНИ