Американські військові завершують гуманітарну операцію з доставки допомоги в Газу через складні умови

Фото:Depositphotos

Американські військові оголосили про завершення гуманітарної операції в секторі Газа, яка неодноразово відкладалася через несприятливі погодні умови та технічні проблеми. Пірс, який використовувався для доставки допомоги, не вдалося повернути на берег, і тепер він залишиться в ізраїльському порту Ашдод.

Генерал-майор Патрік Райдер, прес-секретар Пентагону, повідомив, що спроби з’єднати плавучий пірс з береговою лінією в Газі завершилися невдачею через «технічні та погодні проблеми». Наразі пірс і допоміжні судна знаходяться в порту Ашдод, де вони захищені від сильних хвиль.

Райдер зазначив, що пірс скоро припинить роботу, і подальша інформація про цей процес буде опублікована в найближчі дні. Пентагон не уточнив, чи будуть робитися нові спроби закріпити пірс на березі.

Розгортання пірсу спочатку було тимчасовим заходом і залежало від спокійного моря для забезпечення доставки допомоги. Проте, незважаючи на значні зусилля, погодні умови виявилися занадто складними для успішної реалізації місії. Плавуча конструкція з’єднується з берегом сталевою дамбою і може працювати тільки при хвилях висотою не більше трьох футів.

З початку операції 17 травня на берег було доставлено близько 20 мільйонів фунтів продовольства, що становить лише невелику частину необхідного обсягу допомоги. Палестинці в Газі стикаються з голодом через продовження бойових дій між Ізраїлем і ХАМАС. При цьому ізраїльська влада опирається вимогам США і міжнародної спільноти збільшити обсяги поставок допомоги суходольними маршрутами.

Гуманітарні групи також стикаються з проблемами безпеки своїх працівників через високий рівень жертв серед цивільного населення. До недавнього часу поставки накопичувалися в районі збору вздовж пляжу, але значна частина допомоги була переміщена в інші місця.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) продовжить використовувати всі доступні маршрути для доставки продовольства і медикаментів нужденним палестинцям. Групи вже почали використовувати порт Ашдод для додаткових поставок допомоги.

Гуманітарна місія, запущена президентом Байденом у березні, стала джерелом суперечок у Вашингтоні. Представники адміністрації захищають ці зусилля, незважаючи на численні невдачі, тоді як деякі демократи критикують неспроможність президента змусити ізраїльських лідерів поставити безпеку і добробут мирних жителів у пріоритет.

Республіканці неодноразово закликали до остаточного демонтажу пірсу, посилаючись на проблеми безпеки близько 1000 американських військовослужбовців, які беруть участь у місії.

Планувалося, що пірс дозволить доставляти до 2 мільйонів страв на день, однак сильні хвилі неодноразово зривали плани. 25 травня чотири армійські судна були викинуті на берег, а пірс був сильно пошкоджений. Збитки оцінили в 22 мільйони доларів. Після відновлювальних робіт пірс був знову встановлений, але сильні хвилі знову змусили його прибрати.

Таким чином, місія, покликана допомогти палестинцям у Газі, завершилася, не досягнувши всіх поставлених цілей.

Джерело: Washington Post.

НОВИНИ