Форбс: Транзит нафти через Україну стабільний, незважаючи на санкції проти «Лукойла»

Фото: depositphotos

22 липня, на Zoom-зустрічі з інвесторами, голова НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов спростував звинувачення у блокуванні транзиту російської нафти через територію України. Він запевнив, що попри введення нових санкцій проти російської компанії «Лукойл», обсяги транзиту нафти залишаються стабільними.

За словами Чернишова, в липні обсяги транзиту нафти через Україну відповідають стандартам попередніх місяців і не включають нафту «Лукойла». На запитання одного з інвесторів щодо можливого рішення проблеми транзиту в Угорщину та Словаччину, Чернишов пояснив: «Україна не може транспортувати нафту «Лукойла», але загальні обсяги транзиту залишаються незмінними». Він також зазначив, що питання транзиту більше стосується політики, ніж реального дефіциту нафти в Європі.

Чернишов підкреслив, що Україна готова продовжувати транзит, якщо нинішні постачальники нафти не потраплять під санкції.

17 липня видання Bloomberg оприлюднило інформацію про нібито припинення транзиту нафти в Угорщину, посилаючись на заяву міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто, який обговорив це питання на засіданні ООН у Нью-Йорку після зустрічі з російським міністром Сергієм Лавровим. Причиною стало посилення українських санкцій проти «Лукойла».

18 липня про зупинку транзиту від «Лукойла» також повідомила Словаччина. Премʼєр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що Словаччина може заблокувати постачання дизельного пального в Україну, якщо Київ не припинить блокування транзиту російської нафти.

Проте, 18 липня пресслужба «Укртранснафта» підтвердила, що транзит нафти в ЄС через територію України здійснюється в звичайному режимі.

Угорщина, Словаччина та Чехія отримали виняток з європейського ембарго на нафту з Росії і продовжують імплементувати її через нафтопровід «Дружба». Ці країни щомісяця закуповують по трубі 1,1 млн тонн російської нафти, що складає приблизно 250 000 барелів на добу. З цієї кількості Угорщина та Словаччина отримують по 450 000 тонн на місяць кожна, а Чехія – близько 200 000 тонн. «Лукойл» відповідає за більше третини обсягів транспортування через «Дружбу».

Джерело: forbes

НОВИНИ