Уряд Японії висловив протест у середу проти санкцій, запроваджених Москвою проти кількох японських бізнесменів із таких компаній, як Toyota та Rakuten, яким заборонили в’їзд на територію Росії через їхню підтримку України, повідомляють EFE .
“Ми ніколи не зможемо прийняти заходи, про які Росія оголосила цього разу, тому що вони перешкоджають коректній діяльності японських компаній”, – заявив речник японської виконавчої влади Йошімаса Хаясі на пресконференції.
“Росія стверджує, що це контрзахід на санкції Японії, але всі санкції, які ми застосували, є результатом явного порушення міжнародного права з вторгненням в Україну”, – додав він.
З цієї причини Токіо “передало Росії свій протест” через дипломатичні канали і “продовжуватиме докладати зусиль для захисту японських громадян і компаній у Росії”, зазначив Йошімаса Хаясі.
Міністерство закордонних справ Росії напередодні оголосило про безстрокову заборону на в’їзд до Росії 13 громадянам Японії, які мають зв’язки з компаніями та установами, що підтримують відновлення України.
У Москві зазначили, що це рішення є частиною відплати уряду Японії за санкції, введені проти Росії за її “спеціальну військову операцію”.
До списку санкційних потрапили Танака Акіхіко, президент Японського агентства міжнародного співробітництва, який відвідав Україну в липні минулого року, і Хіроші Мікітані, власник технологічного та електронного комерційного конгломерату Rakuten, який приїхав до Києва у вересні разом із тодішнім міністром закордонних справ Йошімаса Хаясі.
Також під санкції потрапили Акіо Тойода, голова ради директорів Toyota Motor, та Макото Амемія, керівник компанії з обладнання для розмінування, яка постачала такі пристрої в Україну.
Росія вже раніше наклала безстрокову заборону на в’їзд прем’єр-міністру Фуміо Кісіді, спікерам обох палат парламенту та японським журналістам.
Японія, у координації з країнами-членами G7, запровадила послідовні раунди санкцій проти Росії після її вторгнення в Україну. Ці санкції включають фінансові заходи проти політичних і бізнес-представників, а також заборону на експорт таких продуктів, як напівпровідники та інші товари подвійного призначення.