Фото: depositphotos
Прогнозовані обсяги контрактів на експорт українського ячменю в вересні 2024 року складають близько 280 000 тонн, що вдвічі менше порівняно з серпневими 600 000 тоннами. Головна причина такого різкого скорочення – зменшення попиту з боку Китаю, який до цього забезпечував 55-56% у загальному обсязі українського експорту ячменю. Про це повідомляє аналітичний відділ аграрного кооперативу ПУСК, створеного при Всеукраїнському аграрному раді.
Причини зменшення попиту з боку Китаю
Згідно з прогнозами, Китай планує перейти з українського на австралійський ячмінь уже в грудні-січні. Це суттєво вплине на обсяги експорту українського ячменю. ПУСК зазначає, що без китайських контрактів щомісячний обсяг експорту українського ячменю не перевищить 300 000 тонн. Зниження попиту вже відчувається на внутрішньому ринку, де деякі трейдери припиняють закупівлю ячменю, переключаючись на інші культури, такі як кукурудза.
Тенденції на ринку та ціни
На даний момент ціни на ячмінь залишаються в межах $170-172 за тонну. Експерти ПУСК прогнозують, що ринок пшениці може позитивно вплинути на ринок ячменю, що може призвести до деякого підвищення цін до кінця серпня – початку вересня. Однак з вересня ячмінь може стати менш популярною культурою.
Відомо, що в січні 2024 року озима пшениця і кукурудза виявилися збитковими через низькі ціни та зростання витрат на логістику в 2023 році. 14 серпня також повідомлялося про значне скорочення експорту цукру з України через європейські мита.
Джерело: liga