Пошук
Close this search box.

Іранські шахістки бойкотують матч з Ізраїлем на Шаховій олімпіаді: Політика замість спорту

У вирішальному, 11-му турі жіночого турніру Шахової олімпіади в Будапешті, іранські шахістки відмовилися вийти на партію проти збірної Ізраїлю. Через цей бойкот вони отримали технічну поразку з рахунком 0:4. Вчинок іранських спортсменок знову привернув увагу до сумної реальності, де політика продовжує впливати на світ спорту, затьмарюючи дух чесної гри.

На тлі цієї події інші команди продемонстрували високий рівень майстерності. Чемпіоном жіночого турніру стала збірна Індії, яка набрала 19 очок, показавши непереможний рівень гри. Друге місце посіла команда Казахстану з 18 очками, тоді як збірна США завершила турнір на третьому місці з 17 очками.

Українська команда фінішувала восьмою, маючи в своєму активі 16 очок, продемонструвавши стійкість та витривалість упродовж всього турніру. Ізраїльська збірна, попри політичний конфлікт, зайняла 13-те місце, зібравши 15 очок.

Цей інцидент підкреслює, що міжнародні спортивні змагання повинні залишатися платформою для об’єднання людей різних культур і націй. Відмова від гри через політичні мотиви лише підриває принципи рівності, взаємоповаги та толерантності, які лежать в основі спортивної етики. Шахи, як і будь-який інший вид спорту, мають сприяти співпраці та взаєморозумінню, а не створювати нові бар’єри.