Дунай, на сходах угорського парламенту, в Будапешті. Фото: Attila Kisbenedek / AFP
Цими вихідними Угорщина зіткнулася з найбільшими повенями за останнє десятиліття, коли рівень річки Дунай піднявся до критичної позначки, що призвело до підтоплення будинків та вулиць у столиці Будапешті та навколишніх селах. Води Дунаю сягнули сходів парламенту в центрі міста, перш ніж почали спадати.



Прем’єр-міністр Віктор Орбан у понеділок оголосив, що Угорщина «виграє 1-0 проти Дунаю», але попередив, що боротьба ще не завершена. «Ми ще маємо важкі дні попереду, і сподіваємося, що дамби витримають», — сказав він.
За словами речниці Головного управління водного господарства Габріелли Шіклош, рівень води був на 50 сантиметрів нижчим, ніж під час рекордної повені 2013 року, однак ділянка річки залишається під пильним наглядом, оскільки вода спадає повільно. У деяких районах Дунай затопив будинки, а мешканці змушені були користуватися човнами для пересування.
Студентка Беата Харгітай, 22 роки, поділилася: «Останній раз, коли вода піднялася так високо, мені було лише 10 років. Пересуватися Будапештом стало важче, але загалом усе під контролем».
Повінь, спричинена штормом “Борис”, вже забрала життя 24 людей у кількох країнах Центральної Європи. У відповідь на катастрофу Європейська комісія виділила 10 мільярдів євро допомоги постраждалим регіонам.