Протест фермерів в Сантандері проти імпорту українського зерна

Протест фермерів у Сантандері.Фото: uniondeuniones

25 вересня в порту Сантандер відбудеться новий протест Союзу профспілок фермерів і тваринників. Мітинг, організований після акції під будівлею Європейського Союзу в Мадриді, буде присвячений вимогам посилення контролю над імпортом зернових із України, що сприяє падінню цін на національні продукти. Про це повідомляє Union de Uniones.

Згідно з даними профспілки, українське зерно, яке масово постачається до Європейського Союзу, зокрема до Іспанії, стало причиною серйозного зниження цін на місцеву продукцію. Фермери вимагають від Європейської комісії запровадити захисні заходи, які б захистили місцевих виробників від негативних економічних наслідків цього імпорту та контролювали спекуляції з цінами.

Масовий імпорт зерна: проблема для місцевих фермерів

Союз профспілок зазначає, що з 2023 року обсяги імпорту зернових із України до ЄС значно зросли. Лише у 2023 році до Європи надійшло 8,4 млн тонн українського зерна, а за першу половину 2024 року — ще 6,5 млн. Понад половину цього імпорту отримала Іспанія. Таке надходження, за даними профспілок, призвело до падіння цін на національні зернові культури на 45% з травня 2022 року.

Фермери стверджують, що такі обсяги імпорту загрожують їхній конкурентоспроможності. Вони наполягають на тому, що захисні механізми, які вже діють на рівні ЄС щодо інших продуктів, повинні бути розширені й на імпорт української пшениці та кукурудзи. Також було запропоновано відновити мита, які були скасовані, щоб стабілізувати ринок.

Вимога негайних дій

Union de Uniones також звертається до Міністерства сільського господарства Іспанії (MAPA) з проханням ініціювати моніторинг імпорту разом із Європейською комісією. Організація вимагає негайного втручання, аби запобігти подальшому економічному збитку, який вже важко відшкодувати.

Луїс Кортес, державний координатор Союзу профспілок, підкреслює, що фермери не зупиняться доти, доки їхні вимоги не будуть почуті: «Фермери не сидітимуть склавши руки, поки не будуть застосовані захисні положення. Ми продовжимо протестувати, якщо наші вимоги ігноруватимуться».

Спекуляції на продуктах харчування

Крім проблем із імпортом, Союз профспілок засуджує спекуляції на цінах певних продуктів, виготовлених із зерна. Вони наголошують, що зниження цін на зернові на 45% і на електроенергію на 70% не відобразилося на кінцевій вартості кормів і хліба, які залишаються дорогими. Так, зменшення цін на корм становило лише 30%, тоді як ціна на хліб зросла на 9%.

«Ми не можемо продавати зерно за низькими цінами, але купувати корми за завищеними», — заявляють у профспілці, закликаючи владу забезпечити фінансову підтримку для фермерів та тваринників у цій критичній ситуації.

НОВИНИ