Ілюстративне фото (Getty Images)
У вівторок, 8 жовтня, світові ціни на нафту почали знижуватися після значного підйому, який спостерігався напередодні. Причиною цього стала реакція ринку на новини з Китаю, де Державний комітет у справах розвитку та реформ (NDRC) не оголосив очікуваних масштабних економічних стимулів. Ця відсутність рішучих дій розчарувала інвесторів і тиснула на світові ціни на нафту.
Так, грудневі ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures знизилися на $1,43 (1,77%) і становили $79,50 за барель. Це сталося після того, як у понеділок ціна Brent зросла на $2,88 (3,7%), досягнувши позначки $80,93 за барель — найвищого рівня з кінця серпня.
Листопадові ф’ючерси на американську нафту WTI також зазнали зниження на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) на $1,45 (1,88%), до $75,69 за барель. У попередній торговій сесії WTI зросла на $2,76 (3,7%), досягнувши $77,14 за барель, що також стало максимальним показником з кінця серпня.
Тиск на ринок спричинили очікування трейдерів, що китайська влада запровадить нові потужні заходи для підтримки економіки, враховуючи глобальні виклики, з якими зіштовхується країна. Попри заяви представників NDRC про впевненість у досягненні економічних цілей і обіцянки продовжувати підтримку економіки, відсутність конкретних стимулів, на які сподівалися учасники ринку, призвела до зниження цін на нафту.
Це розчарування серед інвесторів підкреслює важливість китайської економіки для глобального нафтового ринку, оскільки будь-яка невизначеність у політиці стимулювання з боку Пекіна відразу впливає на динаміку цін.