Пошук
Close this search box.

Метінвест збудував перший в Європі підземний шпиталь для ЗСУ

Група Метінвест завершила будівництво унікального для України та всієї Європи підземного шпиталю, який може приймати до 100 поранених українських бійців на добу. Про це в ексклюзивному інтерв’ю повідомив операційний директор компанії Олександр Мироненко.

Шпиталь побудований з урахуванням сучасних викликів війни і є повністю замаскованим та захищеним. Зокрема, об’єкт забезпечено засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ), що дозволяє захистити його від ворожої розвідки та ударів. Важливим аспектом є його енергонезалежність. Завдяки двом генераторам, розміщеним у спеціальних підземних приміщеннях, шпиталь може продовжувати функціонувати навіть у разі відключення загальної електромережі. Крім того, для забезпечення водою пробурено свердловину, а також встановлено септики для безперебійної роботи системи каналізації. Госпіталь оснащено припливно-витяжною вентиляцією, що гарантує стабільне постачання повітря.

“Це не просто медичний пункт, а стабілізаційний об’єкт рівня оперативно-тактичного угрупування військ, який здатен обслуговувати значну кількість поранених щодня”, – підкреслив Мироненко. За його оцінками, для повного забезпечення потреб фронту подібних шпиталів потрібно близько 20 вздовж всієї лінії зіткнення, а для рівня бригад – ще до 200 одиниць. “Це питання життя наших захисників, і необхідна мережа таких об’єктів різного рівня,” – додав він.

Метінвест побудував цей шпиталь за власні кошти, витративши на проект 20 мільйонів гривень. З них 13 мільйонів спрямовано на сталеві “криївки”, облаштування та ремонт, а 7 мільйонів – на медичне обладнання. Однак компанія визнає, що для масового будівництва таких об’єктів потрібна підтримка держави.

“Ми не можемо самостійно профінансувати сотні подібних шпиталів. Це мають бути спільні проекти з державою, адже фінансові витрати на кожен такий об’єкт значні”, – зазначив Мироненко.

За його словами, інноваційний підхід України до створення підземних шпиталів вже викликав інтерес у європейських країн, де такі проекти є, але вони не адаптовані до умов сучасної війни. “Європейські партнери вивчатимуть наш досвід і впроваджуватимуть його у свої військові стратегії. Коли воюєш із таким противником, як Росія, життєво важливі об’єкти потрібно переміщати глибоко під землю”, – підсумував він.

НОВИНИ