Пошук
Close this search box.

Перед судом постануть агенти ФСБ, які діяли під прикриттям УПЦ (МП)

Фото: прес-служба СБУ

Завершення досудового розслідування

Служба безпеки України (СБУ) завершила досудове розслідування стосовно групи осіб, які під прикриттям Української Православної Церкви Московського Патріархату (УПЦ (МП)) здійснювали інформаційні диверсії на замовлення Федеральної служби безпеки Російської Федерації (ФСБ). Серед обвинувачених – очільник столичного храму, який входив до складу агентурної мережі російської спецслужби.Про це повідомляє портал TimeUkraineIsrael з посиланням на прес-службу СБУ.

Координація диверсійної діяльності

В рамках розслідування з’ясовано, що священнослужитель координував діяльність трьох спільників, які, діючи як «політексперти», активно поширювали кремлівські наративи у Києві. Ці матеріали, що виправдовували агресію Росії проти України, мали на меті підбурювання міжконфесійної ненависті на українських землях.

Затримання фігурантів

Нагадаємо, що у березні 2024 року СБУ затримала всіх чотирьох фігурантів справи. Наразі обвинувальні акти проти них вже передані до суду. За скоєні злочини зловмисникам загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Виявлення агентурної мережі

Згідно з проведеним розслідуванням, обвинувачені були частиною однієї з найбільших агентурних мереж ФСБ, яка функціонувала в Україні з початку повномасштабної війни. Оперативне реагування СБУ дало змогу нейтралізувати ворожу агентуру на ранніх етапах її підривної діяльності.

Переховування учасників

Станом на сьогодні, ще понад 10 учасників цієї агентурної мережі перебувають у міжнародному розшуку, адже вони переховуються за межами України. Встановлено, що обвинувачений клірик особисто контролював розповсюдження антиукраїнського контенту через канали у соціальних мережах, зокрема Telegram та YouTube, а також на сторінках Facebook і офіційних сайтах різних єпархій УПЦ (МП).

Розповсюдження дезінформації

Після публікації замовних матеріалів їх миттєво підхоплювали центральні російські телеканали та інтернет-видання, що активно розповсюджували фейки про Україну, сподіваючись таким чином дискредитувати нашу державу на міжнародній арені.

Обвинувачення та кримінальна відповідальність

На підставі зібраних доказів затримані особи обвинувачуються за низкою статей Кримінального кодексу України, серед яких:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  • ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ч. 4 ст. 28, ч. 1, ч. 2 ст. 255 (створення та участь у злочинній організації);
  • ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 161 (розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, вчинене організованою групою);
  • ч. 4 ст. 28, чч. 2, 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України).

Комплексні оперативно-розшукові заходи проводилися співробітниками СБУ у місті Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури.

Правові наслідки

Нагадаємо, відповідно до статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою в скоєнні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, поки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

НОВИНИ