Парламент Ізраїлю у понеділок, 28 жовтня, ухвалив закон, який забороняє Агентству ООН з надання допомоги палестинським біженцям (БАПОР) функціонувати на території Ізраїлю. Рішення ухвалено на тлі звинувачень у можливій причетності деяких співробітників агентства до атаки на південь Ізраїлю 7 жовтня та у зв’язках з ХАМАС та іншими збройними угрупованнями, повідомляє Reuters.
Заборона викликала занепокоєння серед міжнародних партнерів Ізраїлю, зокрема в ООН, адже цей крок може вплинути на гуманітарну ситуацію в Газі, де БАПОР надає життєво необхідну допомогу. Попри те, що заборона не поширюється на палестинські території, є побоювання, що в умовах бойових дій між Ізраїлем та бойовиками ХАМАС, гуманітарна ситуація в Газі може значно ускладнитися.
Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу, коментуючи закон, зазначив: “Працівники БАПОР, причетні до терористичних дій проти Ізраїлю, повинні бути притягнуті до відповідальності. Але життєво важливо, щоб гуманітарна допомога залишалася доступною для цивільних у Газі”. Він підкреслив, що протягом 90 днів до набрання чинності законом Ізраїль готовий співпрацювати з міжнародними партнерами для забезпечення допомоги без загрози для безпеки країни.
Окрім заборони діяльності агентства, новий закон містить доповнення, що обмежує контакти ізраїльських органів з БАПОР, хоча для певних випадків можливі винятки.