Набуття чинності Угоди про вільну торгівлю між Україною і Туреччиною відкриває нову сторінку у відносинах між двома країнами, що дозволить значно збільшити торговий оборот, сприятиме взаємним інвестиціям та стимулюватиме економічний розвиток у ключових галузях. Про це в інтерв’ю профільному виданню Ekonomim розповів координатор з оцінки ризиків і дотримання законодавства компанії ASSET GLI Бариш Чакир.
“Із набуттям чинності Угоди обсяг двосторонньої торгівлі планується збільшити до 10 мільярдів доларів за короткий період. Це стане можливим завдяки податковим знижкам на певні чутливі для Туреччини товари — зокрема сільськогосподарську продукцію та вироби металургії,” — зазначив Чакир.
На думку експерта, угода не лише стимулює обмін товарами, а й значно полегшить логістичні процеси, що сприятиме швидшому економічному обміну. Торговельні мита між країнами будуть скасовані, що створить нові можливості для турецьких виробників у різних секторах економіки України, зокрема транспорту, будівництва, фармацевтики, туризму і текстилю.
“За останні п’ять років Україна вже стала важливим партнером для турецьких інвесторів, але завдяки цій угоді турецькі компанії зможуть зміцнити свої позиції на українському ринку та відіграти важливу роль у післявоєнній відбудові,” — зауважив Чакир.
За останніми даними, експорт Туреччини в Україну зріс на 20,4% у 2023 році, сягнувши 2,7 мільярда доларів. Загальний обсяг двосторонньої торгівлі на кінець року перевищив 6,1 мільярда доларів. Очікується, що з новими можливостями після підписання Угоди про вільну торгівлю, ці показники матимуть динамічне зростання.