Пошук
Close this search box.

Петер Сіярто засудив санкції ЄС, зустрівшись з Лавровим у Мінську

Петер Сіярто та Сергій Лавров.Фото: zakarpattya.net.ua

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто під час офіційного візиту до Мінська зустрівся з очільником російського МЗС Сергієм Лавровим, з яким обговорив збереження нафтопроводу “Дружба” як основного маршруту для імпорту нафти до Угорщини. У своїй промові Сіярто піддав жорсткій критиці санкційну політику Європейського Союзу проти Росії та Білорусі, підкресливши, що Будапешт не приймає жодних обмежень у своїй зовнішній політиці. Про це повідомляє портал TimeUkraineIsrael з посиланням на “Голос Америки”.

Збереження імпорту через нафтопровід “Дружба”

Нафтопровід “Дружба”, який транспортує російську нафту через Білорусь та Україну до Угорщини й Словаччини, нещодавно відновив постачання для угорської компанії MOL після зупинки, пов’язаної з санкціями України проти російської компанії “Лукойл”. Угорщина, Словаччина та Чехія були виключені з ембарго ЄС на російську нафту через відсутність альтернатив, проте в ЄС закликали ці країни диверсифікувати джерела енергоносіїв.

Критика санкцій ЄС і наголос на суверенітеті

На зустрічі в Мінську Сіярто відкрито розкритикував ЄС за політику санкцій, назвавши її контрпродуктивною та такою, що порушує принципи суверенітету. Він наголосив: “Угорщина дотримується свого суверенітету і не приймає жодних обмежень щодо того, з ким ми маємо право співпрацювати. Ми проти політики санкцій”. Як зазначив угорський міністр, країна продовжує відстоювати власні інтереси, попри тиск ззовні.

Сіярто також висловив занепокоєння щодо можливого повернення світу до політики блокового розподілу, застерігаючи, що це стане нічним кошмаром для Європи. “Нам потрібно більше діалогу, бо без нього Європа стає менш безпечною та конкурентоздатною”, — наголосив угорський міністр у Мінську.

Позиція Угорщини в контексті європейської безпеки

Варто зазначити, що Сіярто став єдиним представником високого рівня з ЄС, який відвідав Мінськ після подій 2020 року, коли Білорусь жорстко придушувала опозицію, а згодом надала свою територію Росії для повномасштабного вторгнення в Україну. Його повернення до Мінська, за його словами, є свідченням послідовності Угорщини у підтримці контактів з усіма сторонами.

У свою чергу, декілька днів тому прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відвідав Грузію, де публічно підтримав правлячу партію “Грузинська мрія”, яку критикують за надмірне зближення з Кремлем.

Реакція США на позицію Угорщини

На тлі зближення Угорщини з Росією та Китаєм, у Брюсселі на зустрічі військових аташе та послів країн НАТО обговорювали наслідки політики економічного “нейтралітету” Будапешта. Посол США Девід Прессман зазначив: “Нова політика Угорщини щодо економічного “нейтралітету” та зростаюча залежність від Москви й Пекіна викликають занепокоєння у сфері безпеки для США та євроатлантичних союзників”.

З огляду на поточне головування Угорщини у Раді ЄС, її позиція щодо санкцій та зовнішньої політики стає все більш помітною та суперечливою для партнерів у Європейському Союзі.

НОВИНИ