Пошук
Close this search box.

Індонезія та Росія розпочали перші спільні військово-морські навчання у Яванському морі

Новітній російський фрегат «Адмірал Горшков»

Новітній російський фрегат «Адмірал Горшков»

Сурабая, 4 листопада 2024 року — Військово-морські сили Індонезії та Росії вперше провели спільні військово-морські навчання в Яванському морі, що стало знаковим кроком у зміцненні оборонних зв’язків між двома країнами. Ці навчання, які триватимуть з 4 по 8 листопада, відбуваються на фоні зміни політичного курсу в Індонезії, після вступу на посаду нового президента Прабово Субіанто, який закликав до тіснішої співпраці з Росією, повідомлять російські ЗМІ

На навчання, що проходять поблизу індонезійського міста Сурабая, прибули чотири російські військові кораблі, які були зустрінуті представниками ВМС Індон

езії. Речник військово-морських сил Індонезії І Маде Віра Хаді Арсанта Вардхана підкреслив, що ці навчання свідчать про стабільне партнерство між обома країнами, однак деталі навчань залишаються поки що під завісою.

Сергій Толченов, посол Росії в Індонезії, у своєму недавньому інтерв’ю заявив, що ці навчання є «першими великомасштабними військово-морськими маневрами» між Росією та Індонезією, які дозволять обом сторонам обмінятися знаннями та досвідом.

Експерти відзначають, що проведення таких навчань сигналізує про прагнення Індонезії розвивати стосунки з різними країнами, відзначаючи, що новий президент готовий до співпраці з усіма сторонами. “Це може бути свідченням того, що Індонезія прагне активно співпрацювати з різними державами, включаючи Росію,” — коментує професор міжнародних відносин Йоханес Сулейман.

Прабово Субіанто неодноразово наголошував на важливості дружніх стосунків з Росією, називаючи її своїм “великим другом”. Водночас Індонезія продовжує співпрацювати в оборонній сфері з іншими країнами, зокрема зі Сполученими Штатами, з якими вона проводить щорічні навчання “Супер Гаруда Шилд”.

Загалом, ці військово-морські маневри є яскравим прикладом нової зовнішньої політики Індонезії, яка прагне підтримувати рівновагу у міжнародних відносинах, зберігаючи традиційний курс неприєднання.

НОВИНИ