Міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок. Фото: picture alliance / dpa / Christoph Soeder
У понеділок вранці до Києва прибула міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. Це її восьмий візит до України з початку повномасштабної війни, що став символом солідарності та підтримки українського народу з боку Німеччини. Про це повідомляє Reuters.
“Ми протидіємо цій жорстокості нашою людяністю та підтримкою, щоб українці могли не лише пережити зиму, а й щоб їхня країна вистояла, бо вони захищають свободу всієї Європи,” — заявила Бербок після прибуття в столицю. Вона також нагадала про майже 1000 днів, протягом яких Україна живе в умовах постійного ракетного терору, виття сирен, відключень електроенергії та незліченної кількості перерваних уроків у школах.
Бербок підкреслила, що Україна, попри всі труднощі, не втратила мужності та надії. “Майже 1000 днів українці прагнуть миру. Німеччина, разом із партнерами по всьому світу, непохитно стоїть на боці України. Ми будемо підтримувати українців, поки це буде потрібно, щоб вони могли йти своїм шляхом до справедливого миру,” — заявила вона.
Бербок відзначила силу духу українців, які невпинно чинять опір навіть перед третьою зимою війни. Вона наголосила на важкій ситуації, що склалася через масовані авіаудари по цивільній інфраструктурі, наступальні дії на Донбасі та Харківщині й військову підтримку Росії з боку Північної Кореї.
“Путін хоче використати війну на виснаження, щоб зламати народ України,” — зазначила дипломатка. Вона підкреслила, що Німеччина та ЄС готові допомогти українцям протистояти цим викликам. Одним із ключових елементів цієї підтримки стане так звана “зимова парасолька захисту”: Німеччина виділила 170 мільйонів євро на екстрену енергетичну допомогу. Крім того, Німеччина працює над посиленням протиповітряної оборони України, щоб протистояти безпілотному терору.
Бербок також нагадала, що Росія повинна буде заплатити за завдані Україні збитки. До того часу країни “Великої сімки” підтримають Україну кредитом до 50 мільярдів доларів, використовуючи прибутки від заблокованих російських активів.
“Майже 1000 днів ми разом дивимося в майбутнє. Путін хотів відірвати Україну від Європи, але через майже 1000 днів вона ближча до ЄС, ніж будь-коли раніше,” — сказала очільниця німецького МЗС, наголосивши на важливості продовження реформ, зокрема в галузях боротьби з корупцією та свободи ЗМІ.
У рамках візиту Бербок проведе зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським та новим міністром закордонних справ Андрієм Сибігою.