Секретар Ради безпеки Росії Сергій Шойгу Фото: В’ячеслав Прокоф’єв/Sputnik
У вівторок у Пекіні Секретар Ради безпеки Росії Сергій Шойгу обговорив з міністром закордонних справ Китаю Ван І ключове завдання російсько-китайської співпраці — протидію політиці «подвійної ізоляції», яку, за словами Шойгу, проводять США. Обидві держави прагнуть відповісти на зусилля Вашингтона щодо стримування їхньої геополітичної та економічної активності, повідомляє Reuters.
Напередодні вступу на посаду новообраний президент США Дональд Трамп зробив низку гучних заяв, погрожуючи підвищити мита для Китаю та інших країн. Це викликало побоювання з приводу можливого торговельного конфлікту, а також загострило напругу в міжнародних відносинах. У Вашингтоні Китай вважають найбільшим економічним суперником, а Росію — головною загрозою національній безпеці.
Президент Китаю Сі Цзіньпін і його російський колега Володимир Путін оголосили у травні про початок «нової ери» партнерства, акцентуючи на протидії глобальній гегемонії США. Лідери двох країн, характеризуючи США як гегемона часів холодної війни, прагнуть посилити багатополярність у світовій політиці.
На зустрічі з Ван І Шойгу підкреслив, що тісні відносини між Росією та Китаєм є ключовим фактором стабільності у світі. Він зазначив, що спільні зусилля Москви і Пекіна здатні зміцнити глобальний баланс і знизити вплив однополярної політики США та її союзників.
«Найважливішим завданням є протидія політиці ‘подвійної ізоляції’ Росії і Китаю, яку проводять США та їхні сателіти», — заявив Шойгу, за словами російських ЗМІ.
Шойгу також наголосив на глибоких історичних передумовах, які об’єднують Китай і Росію. Лідери обох держав, зазначив він, поділяють переконання, що епоха беззастережної домінації США, яка почалася після розпаду СРСР у 1991 році, наближається до завершення.