Російський експорт нафти зріс Фото: depositphotos
Експорт російських нафтопродуктів значно зріс у першій половині листопада, досягнувши дев’ятимісячного максимуму. Це зростання стало результатом підвищення переробки нафти після завершення сезонного технічного обслуговування, повідомляє Bloomberg 20 листопада.
Поставки нафтопродуктів за перші 15 днів місяця склали в середньому 2,33 млн барелів на добу. Це на 409 тис. барелів, або 21%, більше, ніж у жовтні. Середньодобовий обсяг експорту став найвищим з лютого цього року.
Значне збільшення експорту нафтопродуктів стало можливим завдяки зростанню поставок дизельного пального та нафти. Так, експорт дизельного пального та газойлю зріс на 23% порівняно з жовтнем, досягнувши 875 тис. барелів на добу, що є максимальним рівнем з липня. Основними ринками збуту цього пального стали Туреччина та країни Азії.
Також зріс експорт сирої нафти — на 50%, до 524 тис. барелів на добу, що є найвищим показником з березня. Основними напрямками поставок стали країни Азії, Бразилія та ОАЕ.
Крім того, експорт мазуту збільшився до 711 тис. барелів на добу, а поставки вакуумного газойлю зросли на 9%, до 192 тис. барелів на добу.
Водночас експорт авіакеросину знизився до 17,2 тис. барелів на добу, а обсяги поставок бензину і компонентів відновились до 7,2 тис. барелів на добу. У грудні Росія планує зняти обмеження на експорт бензину.
Відзначається, що морський експорт сирої нафти знизився до мінімуму з вересня, однак переробка нафти досягла найвищого рівня з кінця серпня.
Ці зміни в експортних поставках є важливим показником для оцінки загального виробництва нафти в Росії, оскільки країна припинила публікувати офіційні дані щодо видобутку нафти.