Міжконтинентальна балістична ракета під час випробувань Фото: STR / AFP
У четвер, 21 листопада, Росія здійснила запуск міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) у напрямку України. Про це повідомили у Збройних силах України, зазначивши, що це перший випадок застосування такої зброї у війні, яка триває вже понад 1000 днів,пише CNN.
Що таке МБР і чому це важливо?
Міжконтинентальна балістична ракета — це стратегічна зброя, здатна вражати цілі на відстанях понад 5500 кілометрів, причому деякі моделі мають дальність до 9000 км і більше. МБР можуть нести як звичайні боєголовки, так і ядерні заряди, що робить їх одним із найпотужніших елементів сучасної військової техніки.
На відміну від крилатих ракет, які летять на менших висотах і використовують реактивні двигуни, МБР запускаються в космос і повертаються в атмосферу, рухаючись по балістичній траєкторії. Це значно ускладнює їх перехоплення системами ППО.
Можливі причини запуску
За словами військових експертів, використання міжконтинентальної ракети може свідчити про спробу Росії продемонструвати силу у відповідь на посилення військової підтримки України з боку Заходу. Зокрема, цього тижня Україна використала ракети Storm Shadow (Великобританія) та ATACMS (США) для ударів по російських об’єктах, що викликало обурення Кремля.
Українські військові не уточнюють, яку саме модель МБР було запущено, чи завдала вона шкоди, і чи вдалося її перехопити. Водночас Кремль, коментуючи ситуацію, заявив, що “не має інформації” про запуск ракети, хоча раніше Москва неодноразово попереджала, що розглядає удари по своїй території як значну ескалацію.