Пошук
Close this search box.

ISW: Росія “віддячила” Північній Кореї нафтою, ракетами та системами ППО за участь у війні проти України

Північна Корея не безкоштовно відправила своїх військових для підтримки Росії у війні проти України. В обмін на війська Кремль передав КНДР значні обсяги нафти, ракети та обладнання протиповітряної оборони, що порушує санкції ООН. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Нафтові “угоди” між Москвою і Пхеньяном

Розслідування BBC встановило, що за останні вісім місяців понад мільйон барелів російської нафти було доставлено до Північної Кореї. Щонайменше 12 танкерів з КНДР зробили 43 рейси до російського нафтового терміналу на Далекому Сході, прибуваючи порожніми та відпливаючи заповненими.

Міністр закордонних справ Великобританії Девід Леммі підтвердив, що постачання нафти стало частиною “розрахунку” за зброю та військову підтримку, яку КНДР надала Росії.

Це порушує санкції ООН, які обмежують експорт палива до Північної Кореї.

Системи ППО та ракети: що отримала КНДР?

За даними південнокорейської розвідки, Росія передала Північній Кореї невизначені зенітні ракети та обладнання ППО. Тип переданих систем не уточнюється, але експерти припускають, що йдеться про менш сучасні комплекси, а не про С-400.

Аналітики ISW зазначають, що передача Росією сучасних С-400 до КНДР була б безпрецедентною, особливо з огляду на те, що Москва відкладає постачання таких систем до Ірану та Індії. Вірогідніше, що мова йде про застарілі зенітні системи або гарматні комплекси меншої дальності.

Північнокорейські війська на російських полігонах та фронті

За інформацією ISW, восени Північна Корея відправила до Росії понад 10 тисяч солдатів. Спершу вони проходили навчання на полігонах у Курській області, а згодом були задіяні в бойових діях проти українських військ.

Повідомлялося, що підрозділи КНДР могли перебувати навіть у Харківській області, але цю інформацію спростували в Генштабі ЗСУ.

Що означає співпраця Росії та КНДР?

Експерти наголошують, що така взаємодія Москви з Пхеньяном є порушенням міжнародних санкцій і свідченням дедалі більшої ізоляції Росії. Кремль намагається заручитися підтримкою режиму Кім Чен Ина, пропонуючи стратегічні ресурси та військове обладнання.

“Ця співпраця свідчить про серйозну кризу у відносинах Росії із традиційними партнерами та демонструє готовність Кремля порушувати міжнародні зобов’язання задля утримання позицій на полі бою”, – зазначають аналітики ISW.

НОВИНИ