Пошук
Close this search box.

НАТО закликає бізнес готуватися до війни: оборонні витрати можуть зрости до 3% ВВП

Роб Бауер, голова Військового комітету НАТО

Роб Бауер, голова Військового комітету НАТО. Фото: Profimedia

Голова Військового комітету НАТО, нідерландський адмірал Роб Бауер, у понеділок закликав компанії адаптувати свої виробничі та логістичні процеси до умов можливого військового конфлікту. Він наголосив на важливості зниження залежності від країн, які можуть використовувати економічний шантаж, зокрема Росії та Китаю. Про це повідомляє Reuters.

Адмірал заявив, що для реалізації нових оборонних планів НАТО союзники повинні будуть збільшити оборонні витрати до 3% ВВП, що суттєво перевищує нинішній цільовий показник у 2%.

“Загальна потреба для втілення нових планів набагато ближча до 3%, ніж до 2% ВВП”, – підкреслив Бауер на зустрічі у Брюсселі.

Він також зауважив, що нова адміністрація Дональда Трампа у США, ймовірно, ініціює активнішу дискусію щодо збільшення фінансових внесків Європи та Канади в оборону НАТО.

Системна загроза від Росії та Китаю

Під час виступу в аналітичному центрі European Policy Centre Бауер акцентував, що стратегічна відлякувальна сила виходить далеко за рамки лише військової потужності.

“Якщо ми забезпечимо безперебійну доставку всіх критично важливих товарів та послуг за будь-яких обставин, це стане ключовим елементом нашої стримувальної стратегії”, – зазначив він.

Бауер звернув увагу на зростання актів саботажу з боку Росії та її використання енергетичних ресурсів як інструменту шантажу.

“Ми вважали, що маємо угоду з Газпромом, але насправді її контролює пан Путін”, – додав він.

Адмірал також висловив занепокоєння щодо економічної залежності Заходу від Китаю. За його словами, Китай контролює 60% світового виробництва рідкоземельних матеріалів і 90% їх переробки. Також значна частина хімічних інгредієнтів для ліків, таких як антибіотики, седативи та засоби для зниження артеріального тиску, надходять із Китаю.

“Було б наївно вважати, що Комуністична партія Китаю не скористається цією перевагою”, – підкреслив Бауер.

Роль бізнесу у війні

Бауер закликав бізнеси адаптувати свої виробничі та логістичні ланцюги до умов можливого військового конфлікту.

“Компанії мають бути готові до сценарію війни, адже, хоча армії виграють битви, саме економіки виграють війни”, – наголосив він.

Він підсумував, що рішення бізнесу мають стратегічні наслідки для національної безпеки, і лідери бізнесу в Європі та США повинні це усвідомити.

НОВИНИ