Росія розглядає можливість відновлення ядерних випробувань на тлі напруженості із США

Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков

Сергій Рябков Фото: Риа новости

На тлі політики, яку Москва вважає «ворожою» з боку США, російська влада обговорює можливість відновлення ядерних випробувань. Це питання залишається «відкритим», заявив заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков, якого цитують агентства ТАСС та Reuters.

«Ситуація досить складна»

За словами Рябкова, поточна геополітична ситуація та військові аспекти ретельно аналізуються російською стороною. «Це питання перебуває у стадії обговорення. Без випереджень можу лише зазначити, що ситуація досить складна», — наголосив дипломат.

Такі заяви пролунали після того, як президент Володимир Путін раніше зазначив, що Росія не проводитиме ядерних випробувань, якщо США утримуватимуться від подібних дій. Востаннє Москва проводила такі випробування у 1990 році, за рік до розпаду Радянського Союзу.

Зміни у ядерній доктрині

Цього місяця Кремль знизив поріг для застосування ядерної зброї, відкоригувавши свою військову доктрину. Відтепер Росія може розглядати можливість ядерного удару у відповідь на звичайний напад, якщо він створює «критичну загрозу суверенітету або територіальній цілісності» Росії чи Білорусі.

Путін пояснив ці зміни ескалацією підтримки України з боку Заходу, зокрема постачанням далекобійних ракет, які вже використовуються для ударів по російських об’єктах.

Історія ядерних випробувань

Полігон для ядерних випробувань у Росії розташований на архіпелазі Нова Земля в Арктичному океані. У часи СРСР там було проведено понад 200 ядерних випробувань.

Минулого року Путін підписав закон, що відкликає ратифікацію Росією Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань. Президент заявив, що це крок для узгодження позиції РФ із США, які підписали, але не ратифікували цей договір.

Можливі наслідки

Ймовірність відновлення Росією ядерних випробувань викликає серйозне занепокоєння на міжнародному рівні, адже це може призвести до нового витка гонки озброєнь і загрожувати глобальній стабільності. Світова спільнота уважно стежить за цими подіями, намагаючись оцінити їхній вплив на безпеку та стратегічний баланс.

НОВИНИ