Активісти Amnesty International під час демонстрації на підтримку сирійського народу на Фонтані Невинних у Парижі 29 травня 2012 року. Фото: Reuters
Amnesty Israel відкинула звіт Amnesty International, в якому звинувачувалась Ізраїль у вчиненні геноциду під час війни з ХАМАС у Газі. Ізраїльська секція Amnesty International у заяві, опублікованій у четвер, заявила, що звинувачення не мають достатніх доказів для того, щоб відповідати вимогам доказу геноциду,пише The Jerusalem Post.
Незважаючи на те, що Amnesty Israel визнала високий рівень жертв серед цивільного населення в Газі та висловила побоювання щодо можливих порушень міжнародного права, злочинів проти людства та етнічних чисток, організація підкреслила, що доказова база не підтверджує звинувачення в геноциді. Відповідно до Amnesty Israel, для кваліфікації дій як геноцид необхідно наявність доказів наміру знищити певну групу людей, що, на їхню думку, не було підтверджено.
Проте Amnesty Israel зазначила, що Ізраїль не вжив достатніх заходів щодо запобігання публічним закликам до геноциду, зокрема висловлюванням громадських діячів, які закликали до колективного покарання цивільного населення Гази у відповідь на масові вбивства 7 жовтня, здійснені ХАМАС. Окремі члени Amnesty Israel висловили думку, що є достатньо доказів для кваліфікації подій як геноцид, хоча ця позиція не була підтримана більшістю.
Amnesty Israel також критикувала триваючу окупацію Ізраїлем територій за межами визнаних міжнародно кордонів, назвавши її апартеїдом, та закликала до розпуску цієї системи. Однак ізраїльська секція Amnesty не підтримала операційні рекомендації глобальної організації, такі як припинення постачання зброї до Ізраїлю або введення санкцій проти ізраїльських та хамасівських посадовців. Натомість Amnesty Israel закликала до припинення вогню, повернення ізраїльських заручників, звільнення палестинських ув’язнених без судового процесу та збільшення гуманітарної допомоги для жителів Гази.
Міністерство закордонних справ Ізраїлю оперативно відреагувало на звіт Amnesty International, назвавши його «фальшивим і вигаданим», підкреслюючи, що він спотворює реальність насильства, здійсненого ХАМАС під час терактів 7 жовтня. Ізраїль повторив свою позицію, що його дії є повністю законними відповідно до міжнародного права, в контексті захисту від атак з кількох фронтів.
Міжнародна спільнота продовжує обговорювати складність поточного конфлікту, обидві сторони стикаються з обвинувальними звинуваченнями у воєнних злочинах.