Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль вибачився за воєнний стан, але відмовився піти у відставку

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль. Фото: Getty images

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль у суботу публічно вибачився за спробу запровадити воєнний стан, але відмовився піти у відставку попри значний тиск, включно з закликами всередині його правлячої партії. Вибачення пролунали напередодні запланованого голосування парламенту щодо імпічменту глави держави, повідомляє The Guardian.

Юн, який ухвалив рішення оголосити воєнний стан вперше з 1980 року, назвав свої дії «актом відчаю», зазначивши, що готовий нести юридичну та політичну відповідальність.

Хронологія подій:

  • Указ про воєнний стан був виданий пізно у вівторок та скасований лише через шість годин у середу після значного спротиву законодавців.
  • У промові до нації Юн визнав свої помилки:

«Мені дуже прикро, і я хотів би щиро вибачитися перед людьми, які були шоковані», — сказав президент, вклонившись.

Політична реакція:

  • Хан Дон Хун, голова правлячої Партії влади народу (PPN), заявив, що Юн більше не може виконувати свої обов’язки та імпічмент є «неминучим».
  • Опозиційна Демократична партія ініціювала процедуру імпічменту, аргументуючи необхідність усунення президента через загрозу для демократії.
  • У разі імпічменту або добровільної відставки Юна обов’язки президента перейдуть до прем’єр-міністра.

Протести та розслідування:

  • Тисячі громадян вийшли на вулиці зі свічками, вимагаючи відставки Юна. Очікується, що напередодні голосування демонстрації продовжаться.
  • Прокуратура, поліція та антикорупційні органи розпочали розслідування проти президента та високопосадовців, причетних до указу, за можливими звинуваченнями у повстанні, зловживанні владою та перешкоджанні правам громадян.

Звинувачення в організації повстання у Південній Кореї караються смертною карою або довічним ув’язненням, що робить цей випадок одним із найсерйозніших політичних скандалів у новітній історії країни.

НОВИНИ