Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу
Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу рішуче захищав свої дії під час свідчень у справі про корупцію в Тель-Авіві, зокрема отримання записок від помічників під час засідання суду. Інцидент, що стався у понеділок, викликав критику з боку обвинувачення, яке поставило під сумнів легітимність передачі таких записок без ознайомлення прокурорів чи суддів із їхнім змістом, передає the Jerusalem Post.
“Я прем’єр-міністр”
Нетаньягу обурився через це зауваження, наголосивши, що не може постійно узгоджувати зміст записок із судом. “Я хочу надати свідчення. Але я прем’єр-міністр”, – заявив він. Політик пояснив, що змушений балансувати між своїми обов’язками як очільника уряду і участю у судових процесах.
Швидке розслідування: “Чому поспішали?”
Прем’єр-міністр і його адвокат Аміт Хадад жорстко розкритикували розслідування поліції, назвавши його поспішним і поверховим. За словами Нетаньягу, слідчі не ставили достатньо запитань, не надали матеріалів і не дали йому можливості належним чином відповісти на звинувачення.
“Це було найшвидше розслідування в історії”, – саркастично зауважив Нетаньягу, посилаючись на заяву одного зі слідчих про швидкість справи.
Спростування обвинувачень у справі 4000
Нетаньягу також відкинув звинувачення у справі 4000, за якими його підозрюють у хабарництві. Згідно з обвинувальним актом, він нібито сприяв впровадженню політик на користь телекомунікаційної компанії Bezeq в обмін на позитивне висвітлення на новинному порталі Walla, що належав Шаулю та Ірісу Еловичам.
Нетаньягу наполягав, що йому не потрібні були посередники для комунікації з Еловичем. “Якби я хотів зв’язатися з Еловичем, я б просто підняв слухавку”, – сказав він. Політик наголосив, що за умов інтенсивної політичної кампанії він не мав часу працювати через посередників, тим більше, що один із них, Зеев Рубінштейн, перебував у США в іншому часовому поясі.
За словами Нетаньягу, якщо Рубінштейн і контактував із Еловичем щодо редакційної політики Walla, то робив це самостійно, прагнучи догодити Сарі Нетаньягу, дружині прем’єра.
Інші справи: 2000 і 1000
Нетаньягу також є фігурантом ще двох справ. У справі 2000 йому закидають спробу домовитися з видавцем Arnon Mozes із Yediot Aharonot про послаблення конкурента Yisrael Hayom в обмін на позитивні публікації. У справі 1000 прем’єра звинувачують у тому, що він отримував дорогі подарунки від бізнесмена Арнона Мілчана в обмін на лобіювання його інтересів.
Нетаньягу заперечує всі звинувачення, заявляючи, що вони є частиною політичного переслідування.