Кадиров заявив про готовність постачати зерно до Сирії в разі збою російських поставок

Чеченський лідер Рамзан Кадиров Фото: В’ячеслав Прокоф’єв / AFP

Глава Чеченської Республіки, підтримуваний Кремлем Рамзан Кадиров, заявив про свою готовність забезпечити Сирію необхідним зерном у випадку, якщо постачання з Росії будуть припинені. Про це він написав у своєму Telegram-каналі, повідомляє Reuters.

Перебої в поставках зерна до Сирії
Російські та сирійські джерела повідомили, що поставки російського зерна до Сирії були призупинені через невизначеність із формуванням нового уряду в Сирії. За словами джерел, два судна, які транспортували російське зерно, так і не дійшли до пункту призначення.

Кадиров уточнив, що ці два судна перевозили комерційне зерно, і державні поставки, підтримувані російською владою, не постраждали. «Навіть якщо з якихось неймовірних причин це станеться, я, як глава Чеченської Республіки, готовий взяти на себе відповідальність і забезпечити Сирію необхідною кількістю зерна», — написав Кадиров.

Російське зерно для Сирії: складнощі та залежність
Росія є найбільшим у світі експортером зерна, і значну частину поставок до Сирії здійснюють через складні фінансові та логістичні схеми, що обходять західні санкції, накладені на обидві країни. За оцінками російських аналітиків, експорт російського зерна до Сирії у поточному сезоні становив близько 300 тисяч тонн, при цьому загальні потреби Сирії оцінюються у 2 мільйони тонн на рік.

Обіцянки Кадирова: реальність чи піар?
Кадиров не уточнив, звідки він планує взяти зерно і як саме буде організовано та профінансовано його поставки. Однак натякнув на можливість використання благодійного фонду імені свого покійного батька Ахмата Кадирова. Цей фонд раніше фінансував гуманітарну допомогу та реконструкцію мечетей у Сирії під час президентства Башара Асада.

Загроза для Сирії
Сирія залежить від імпорту зерна, і припинення поставок може загрожувати країні голодом, особливо з урахуванням понад 23 мільйонів населення. За даними джерел, Росія та Сирія наразі ведуть переговори щодо відновлення поставок.

Ця ситуація вкотре підкреслює складність економічних і політичних відносин між країнами, які перебувають під жорстким санкційним тиском Заходу.

НОВИНИ