Циклон “Чідо”Фото: The Guardian.
Потужний циклон “Чідо” обрушився на Майотту
На французькому острові Майотта, що знаходиться в Індійському океані, продовжуються рятувальні операції після того, як циклон “Чідо” обрушився на територію в минулу суботу. За даними порталу Time Ukraine Israel, із посиланням на Israelinfo, стихія забрала життя щонайменше 22 людей, однак офіційні джерела вважають, що реальна кількість жертв може бути набагато вищою — кілька сотень або навіть тисяч.
Руйнівні наслідки для Майотти та сусідніх країн
Циклон “Чідо”, який став найпотужнішим за останні дев’яносто років, приніс на Майотту сильні вітри швидкістю до 200 км/год, спричинивши масштабні руйнування інфраструктури. Цілі райони острова, на якому проживає близько 300 тисяч людей, перетворилися на руїни. Шторм також серйозно вразив сусідні країни — Мозамбік і Малаві, де є десятки загиблих і тисячі постраждалих.
Масштабні руйнування та гуманітарна криза
Протягом кількох днів на Майотті не припиняються рятувальні роботи. Водночас, понад 70% місцевого населення постраждали від наслідків стихії, а без доступу до електрики, води і зв’язку залишаються великі райони. Ускладнює ситуацію нестача палива і продовольства, що, на жаль, може призвести до гуманітарної катастрофи, зокрема до голоду і спалахів небезпечних хвороб.
Комендантська година та боротьба з мародерством
Влада Майотти була змушена ввести комендантську годину з 22:00 до 4:00 для боротьби з мародерством, яке набуло розмаху в постапокаліптичних умовах. Міністр внутрішніх справ Франції Бруно Ретайо оголосив про направлення додаткової групи з 400 жандармів на допомогу вже прибулим 1600 співробітникам правоохоронних органів.
Зниклі безвісти добровольці та руйнування столиці
Згідно з даними Міжнародної федерації Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, більше 200 їхніх добровольців, які працювали на місці трагедії, вважаються зниклими безвісти. У столиці острова Мамудзу цілі райони перетворилися на руїни, а тисячі людей залишаються без даху над головою.
Гуманітарна допомога та відвідини Макрона
“Наразі наші пріоритети — це вода і продовольство. У багатьох районах тіла загиблих залишаються непохованими, що створює серйозну санітарну загрозу”, — зазначив мер постраждалого міста Амбдільваеду Сумайла. Франція терміново використовує військові літаки та кораблі для доставки гуманітарної допомоги: води, їжі та медикаментів. Президент Еммануель Макрон оголосив національну жалобу і пообіцяв особисто відвідати Майотту найближчими днями. “Наші співвітчизники переживають найбільшу трагедію. Держава зробить все можливе для того, щоб допомогти їм відновитися і подолати наслідки цієї катастрофи”, — заявив Макрон.
Майотта: виклики соціально-економічної ситуації
Майотта, одна з найбідніших територій Франції, вже давно страждає від перенаселеності і хаотичної забудови. Це робить острів надзвичайно уразливим перед природними катастрофами, а також посилює проблеми нелегальних мігрантів, багато з яких, з острахом депортації, залишилися в нетрях і не наважилися шукати укриття.