Фото: Facebook Головнокомандувача ЗС України.
17 грудня 2024 року
У режимі онлайн відбулося важливе засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, яке очолив Президент України. Під час доповіді Головнокомандувач Збройних Сил України окреслив оперативно-стратегічну ситуацію на фронті та акцентував увагу на питаннях, що стосуються інженерно-фортифікаційних споруд (ІФС), які мають критичне значення для оборони нашої держави.Про це повідомляє портал Time Ukraine Israel, із посиланням на Facebook Головнокомандувача ЗС України.
Фронт: 1170 км активних бойових дій
Станом на 17 грудня поточного року українські Сили оборони ведуть активні бойові дії на фронті, що простягається на понад 1170 км. Найбільш напружена ситуація наразі спостерігається на Покровському та Курахівському напрямках, де противник застосовує все більш агресивні методи наступу. Крім того, значно посилився тиск російських військ на Краматорському, Торецькому та Времівському напрямках.
Зокрема, противник вже третій день поспіль проводить інтенсивні наступальні операції на території Курської області, намагаючись витіснити підрозділи Сил оборони України з території Російської Федерації. У цих діях активно задіяні підрозділи армії Північної Кореї, які зазнали значних втрат під час зіткнень.
Наголос на важливості інженерно-фортифікаційних споруд
Головнокомандувач ЗС України також підкреслив, що в умовах таких інтенсивних бойових дій надзвичайно важливим є будівництво та зміцнення інженерно-фортифікаційних споруд. В умовах війни, коли кожен сантиметр землі є на вагу золота, ці споруди стають не лише захистом для військових, а й важливим елементом для стримування ворожого наступу. Зазначено, що на сьогодні триває фінальний етап робіт з будівництва фортифікаційних споруд. Перші два етапи були завершені, і тепер Збройні Сили виконують поставлені завдання, водночас зазнаючи значного тиску на завершення робіт.
Спільна робота держави та місцевої влади
Будівництво військових інженерно-фортифікаційних споруд здійснюється силами 21 обласної військової адміністрації та підрядних організацій. Однак, як зазначив Головнокомандувач, необхідно активізувати роботу, особливо в семи областях, які повинні збільшити зусилля у напрямку фортифікацій. Це завдання вимагає максимальної координації між військовими та цивільними структурами.
Президент України висловив подяку керівникам обласних адміністрацій, цивільним працівникам за плідну співпрацю та надання матеріально-технічної допомоги інженерним підрозділам. Проте підкреслено, що потрібно активізувати роботу місцевої влади для пришвидшення процесу будівництва фортифікацій, особливо в частині їхнього ешелонування у глибину.
Консолідація зусиль для перемоги
Головнокомандувач ЗС України наголосив, що зараз, як ніколи, країна повинна бути єдиною у підтримці Сил оборони. Згуртованість усіх рівнів влади є критично важливою для забезпечення ефективної оборони та збереження життя кожного українського воїна. Як він зазначив, цей напрямок роботи потребує максимальної консолідації зусиль для стримування ворожого наступу та захисту української землі.
Слава Україні!