Маск підтримує AfD і критикує німецьку енергетичну політику: дискусія з Вайдель викликала хвилю обговорень

Аліса Вайдель, лідер AfD. ФОТО: Кей Нітфельд / DPA 

Американський мільярдер Ілон Маск висловив підтримку Алісі Вайдель, лідерці партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD), у гарячій дискусії, яка викликала резонанс у німецькому політичному середовищі. Маск, відомий своїми контроверсійними заявами, розкритикував політику Берліна за останні два десятиліття, наголосивши на “некомпетентності” в енергетичному плануванні та “ненависті до власної країни”, пише Handelsblatt.de.

Критика Меркель та енергетичної політики

Аліса Вайдель назвала Ангелу Меркель «першим зеленим канцлером» Німеччини та звинуватила її в поступовій відмові від атомної енергетики на користь відновлюваних джерел. Маск підтримав цю позицію, заявивши:

«Закриття атомних електростанцій у часи енергетичної кризи – це одна з найбожевільніших речей, які я бачив».

На думку Маска, Німеччині слід негайно повернутися до атомної енергетики й розширювати її частку у виробництві електроенергії.

Вайдель та історичні паралелі

Дискусія зайшла ще далі, коли Вайдель провела паралелі між сучасною Німеччиною та нацистською диктатурою, критикуючи обмеження свободи слова. Вона навіть висловила думку, що Адольф Гітлер був «соціалістичним комуністом», а класифікація його як «правого» є історичною помилкою.

«Ми — лібертаріанська консервативна партія, а нас просто зараховують до правих екстремістів», — наголосила Вайдель.

Маск і його шлях до правих

Підтримка Маском AfD викликала хвилю критики, зважаючи на його попередню симпатію до демократів у США. Однак після пандемії Covid-19 Маск все частіше висловлював консервативні та антидемократичні погляди.

Мільярдер уже назвав німецького президента Штайнмаєра «антидемократичним тираном», а канцлера Шольца — «божевільним». Його підтримка Вайдель лише посилила розмови про його зближення з правими партіями.

Підтримка Маска партії AfD може суттєво вплинути на майбутні вибори в Німеччині. Хоча партію досі класифікують як підозрювану у правому екстремізмі, її позиція поступово зміцнюється, особливо на фоні критики енергетичної політики Берліна та зростання геополітичної напруги.

Дискусія Маска і Вайдель стала ще одним сигналом до того, що майбутнє виборів у Німеччині може стати важливим переломним моментом у європейській політиці.

НОВИНИ