Напруга в німецькому уряді через військову допомогу Україні: Бербок і Пісторіус тиснуть на Шольца

Міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок

Міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок. Фото: picture alliance / dpa / Christoph Soeder

Уряд Німеччини зіткнувся із серйозними суперечками щодо продовження військової допомоги Україні. Канцлер Олаф Шольц опинився під тиском з боку міністра закордонних справ Анналени Бербок та міністра оборони Бориса Пісторіуса, які закликають до виділення додаткових коштів для підтримки України, повідомляє DPA.

Під час прес-конференції в Саудівській Аравії, присвяченій Сирії, Бербок попередила, що скорочення фінансової підтримки може мати серйозні наслідки для України. Вона нагадала, що минулого року Німеччина витратила майже 7 мільярдів євро на закупівлю зброї для Києва. “Якщо цю суму зменшити вдвічі чи трохи більше, Україна буде менш захищена,” – підкреслила глава МЗС.

За даними Der Spiegel, Бербок і Пісторіус планують мобілізувати додаткові 3 мільярди євро для термінових поставок зброї Україні до парламентських виборів 23 лютого. Однак канцлер Шольц блокує ці ініціативи, аргументуючи, що не хоче передавати укладені зобов’язання наступному уряду.

Ситуацію ускладнює відсутність державного бюджету на 2025 рік через розпад трипартійної коаліції у листопаді. Зараз Німеччина працює з тимчасовим бюджетом, який включає 4 мільярди євро допомоги Україні.

Німеччина є одним із найбільших донорів України: вона займає друге місце у світі після США за обсягами наданої військової допомоги з початку російського вторгнення у 2022 році. Проте політична напруга може вплинути на подальші поставки, викликаючи занепокоєння серед західних союзників.

НОВИНИ