Фото: Depositphotos
Введення нових санкцій Сполученими Штатами Америки спричинило серйозні наслідки для російського нафтового сектора. За останніми даними, опублікованими The Moscow Times, приблизно десята частина російського тіньового флоту, задіяного у транспортуванні нафти, наразі зупинена, що означає втрату вантажів на суму понад 3,5 млрд доларів. Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) прогнозує суттєві зміни у глобальних потоках поставок нафти у зв’язку з цими санкціями.
Ллойдс Ліст Інтеллідженс підтверджує, що загальна кількість танкерів у тіньовому флоті РФ становить близько 670 суден, з яких 65 — не змогли зайти у порти Китаю та інших країн. Ці судна застрягли в морі та не можуть відправити нафту, яка була відправлена з Росії протягом останніх 2,5 тижнів. За даними Bloomberg, за цей час танкери могли вивезти близько 53 млн барелів нафти.
Репортери Reuters повідомляють, що поблизу берегів Китаю, Сінгапуру та Росії дрейфують не менш як 65 танкерів з російською нафтою, що створює логістичний затор та підсилює тиск на нафтовий ринок. Ще 25 танкерів перебувають у різних місцях, у тому числі в портах Ірану та в районі Суецького каналу.
На початку січня, США ввели блокувальні санкції проти двох основних російських експортерів нафти – “Газпром нефти” та “Сургутнефтегазу”. Також під санкції потрапила найбільша російська судноплавна компанія “Совкомфлот”. Всього під обмеженнями опинилися 183 танкера під прапорами різних країн, які перевозять російську нафту і нефтепродукти у порушення західних санкцій.
Ці заходи, що вживаються у відповідь на триваючу агресію РФ проти України, стали черговим ударом по економічному та фінансовому становищу Росії, спричиняючи серйозні збої у її нафтовій індустрії та підвищуючи глобальну напругу у світовій енергетиці.