Фото: Getty images
Велика Британія та Україна готуються підписати історичну угоду, яка матиме тривалість 100 років і значно посилить військове та економічне співробітництво між країнами. Підписання угоди очікується під час візиту прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера до Києва в четвер, повідомляє британський уряд.
Одна з головних складових угоди — це створення спеціальної бази даних для підтримки зусиль України у боротьбі з крадіжками зерна на окупованих Росією територіях. Британія розробила нову систему для відстеження викраденого зерна, яка дозволить відслідковувати переміщення та продаж цього продукту. Як зазначено, така база даних стане важливим інструментом у боротьбі за глобальну продовольчу безпеку, адже Україна є одним із ключових постачальників сільськогосподарської продукції у світі. Міністр охорони довкілля Великої Британії передасть базу даних Україні найближчими тижнями.
Окрім цього, угода значно посилить військове співробітництво між двома країнами, зокрема в сфері морської безпеки. Планується створення нової структури для зміцнення безпеки Балтійського, Чорного та Азовського морів, що є важливим кроком у стримуванні російської агресії.
Також документ передбачає розвиток науково-технічного партнерства в таких галузях, як охорона здоров’я, агротехнології, космічні дослідження та безпілотні технології. Однією з основних цілей угоди є зміцнення дружби між країнами через спільні навчальні проєкти та підтримку українських інновацій.
Великобританія також стане пріоритетним партнером для України в енергетичному секторі, стратегічних галузях видобутку корисних копалин та виробництві «зеленої» сталі. У рамках угоди буде виділено додаткові 40 млн фунтів стерлінгів на відновлення економіки України, що створить нові можливості для британських компаній та підприємств, орієнтованих на «зелену» економіку.
Ці кошти доповнюють вже виділені 12,8 млрд фунтів стерлінгів допомоги, з яких 7,8 млрд — військова підтримка. Таким чином, угода стане важливим етапом у розвитку стратегічного партнерства між Україною та Великою Британією на десятиліття вперед.