Українська армія захопила в полон 27 російських військових у Курській області

Фото: Stringer / RFoto: Stringer / Reuters

Українська армія повідомила, що під час боїв у прикордонній Курській області Росії їй вдалося захопити 27 російських військових. Це сталося на тлі триваючої конфлікту з Росією та розширення територіальних досягнень України в цьому регіоні.

Як повідомила пресслужба українських сил, захоплені солдати є офіцерами, сержантами та рядовими з різних військових частин Росії, серед яких є і військовослужбовці з анексованого Криму. Всі вони добровільно здали зброю під час складної бойової ситуації, що дозволило їм зберегти життя. Всі поранені були негайно доставлені до медичних підрозділів для надання першої допомоги.

Згідно з інформацією української армії, затримані російські солдати з’явились на відео, де вони повідомляють свою ідентифікацію російською мовою. Відео з’явилося в інтернеті і демонструє частину цієї операції.

Це нове досягнення стало можливим на фоні розширення української присутності в Курській області, яку українські сили частково контролюють з серпня минулого року. Цей випадок є першим в історії, коли іноземні війська окупували частину російської території після Другої світової війни.

Згідно з повідомленнями, з кінця 2024 року Росія направила в Курськ кілька тисяч північнокорейських солдатів для підтримки своїх зусиль на фронті. Українська сторона також нещодавно повідомила про захоплення кількох північнокорейських військових, які були поранені під час бойових дій, і запропонувала обміняти їх на українських полонених.

Українські сили продовжують активні бойові операції в регіоні, не розкриваючи подробиць своїх стратегічних цілей. Москва ж у свою чергу заявляє про підготовку нової української наступальної операції в цьому стратегічно важливому регіоні, де Україна вже захопила ініціативу в серпні 2024 року.

Цей успіх української армії є важливою частиною загальної боротьби, що триває вже майже три роки, проти російської агресії, яка продовжує посилювати напруження в регіоні.

НОВИНИ