Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зробив нові заяви, в яких розкритикував методи, запропоновані новообраним президентом США Дональдом Трампом для просування американських інтересів на міжнародній арені. Лавров підкреслив, що навіть за зміни адміністрації у Вашингтоні інтереси США у зовнішній політиці залишаються незмінними, повідомляє TАСС.
“Інтереси США не змінились”
Лавров заявив у вівторок на прес-конференції, що, хоча Трамп і запровадив нові підходи до зовнішньої політики, вони не відображають жодних змін у стратегічних цілях США. “Це явний індикатор методів, якими Трамп та його адміністрація планують просувати американські інтереси на світовій арені”, — сказав міністр закордонних справ Росії.
Він зазначив, що, незалежно від того, хто перебуває при владі в США — демократи чи республіканці, інтереси Америки не змінюються: “Інтерес полягає в тому, щоб бути завжди сильнішими за будь-якого суперника”, — підкреслив Лавров.
Критика виходу США з міжнародних організацій
Лавров також прокоментував рішення Трампа вийти зі складу кількох міжнародних організацій та договорів, а також територіальні претензії президента США до Гренландії та Панамського каналу. Трамп заявив про намір придбати Гренландію — автономну територію Данії, а також відновити контроль над Панамським каналом, який став частиною Панами в 1999 році.
Міністр закордонних справ Росії закликав США прислухатися до думки громадян Гренландії, більшість з яких підтримують незалежність від Данії. Щодо Панамського каналу, Росія підтвердила свою прихильність до нейтрального статусу цього регіону і підкреслила, що міжнародно-правовий режим каналу закріплений у договорі між США та Панамою.
Росія очікує конкретних ініціатив від Трампа
Лавров заявив, що Росія очікує від Трампа конкретних ініціатив щодо вирішення конфлікту між Росією та Україною. Президент Росії Володимир Путін висловив бажання зустрітися з новим президентом США для обговорення шляхів досягнення миру в Україні. Росія готова вести переговори щодо “гарантій безпеки” для України, але головним у майбутніх переговорах із США буде створення нової архітектури безпеки в Євразії та визначення ролі Росії в європейській системі безпеки.
Вимоги Росії для вирішення конфлікту з Україною
Для досягнення мирного врегулювання конфлікту з Україною президент Путін висунув головні вимоги: виведення українських військ з чотирьох східних областей України (Донецьк, Луганськ, Запоріжжя та Херсон), які Росія вважає своїми, а також відмову України від прагнення вступити до НАТО. Проте президент України Володимир Зеленський наполягає на продовженні курсу на вступ до Альянсу.
Загалом Лавров підкреслив, що зміна адміністрації у США не призведе до кардинальних змін у зовнішній політиці Америки, а Росія продовжить відстоювати свої національні інтереси та забезпечувати свою безпеку на міжнародній арені.