Фото: Susan Walsh AP
Президент США Дональд Трамп доручив спеціальному представнику з України та Росії, генералу Кіту Келлогу, завершити війну в Україні за 100 днів. Однак успіх цього плану викликає сумніви, особливо серед російських політиків, повідомляє The Wall Street Journal.
Деталі плану Келлога
Роль Келлога як спеціального посланця є, за даними видання, лише початковим етапом мирного процесу, який Трамп контролюватиме особисто. План Келлога, опублікований аналітичним центром America First Policy Institute, передбачає:
- Припинення вогню та початок переговорів між Росією та Україною;
- Використання “пряників і батогів” для досягнення угоди;
- Призупинення вступу України до НАТО;
- Послаблення санкцій проти Росії в обмін на підписання мирної угоди;
- Зупинку військової допомоги Києву, якщо українська влада відмовиться від переговорів.
Реакція та критика
Колишній радник з нацбезпеки Джон Болтон заявив, що Келлог діятиме виключно за вказівками Трампа, а це може призвести до “руйнівних поступок” на користь Москви. Болтон також висловив занепокоєння тим, що російський президент Володимир Путін може маніпулювати Трампом під час переговорів.
Росія вже висміяла план Келлога, назвавши його безперспективним, тоді як експерти з питань оборони, зокрема Сет Джонс із Центру стратегічних і міжнародних досліджень, вважають Келлога серйозним аналітиком. Однак Джонс підкреслив, що агресивна реакція Кремля на пропозиції лише ускладнює старт переговорів.
Позиція Трампа
Очікується, що Дональд Трамп візьме безпосередній контроль над переговорами після початкових кроків, здійснених Келлогом. За словами джерел, Трамп прагне продемонструвати лідерство у світовій політиці та досягти “історичної” угоди, але його підхід викликає занепокоєння серед міжнародних союзників.