Шахрайство в “Бітуах леумі”: палестинці з Гази намагалися незаконно отримати компенсації

Служба національного страхування “Бітуах леумі”.Фото: MagioreStock/Shutterstock.com.

Понад 70 000 громадян отримали статус постраждалих від терору після трагедії 7 жовтня 2023 року. Наразі тривають масштабні перевірки щодо достовірності цих заяв. Про це повідомляє портал Time Ukraine Israel із посиланням на Vesty.

Троє палестинців, які народилися в секторі Гази та пізніше отримали ізраїльське громадянство, підозрюються у шахрайстві з метою незаконного отримання компенсацій від Служби національного страхування (“Бітуах леумі”). Як стало відомо 28 січня, відділ розслідувань виявив, що брати намагалися видати себе за постраждалих від терористичних дій, аби отримати фінансову допомогу.

Шахрайська схема

Брати отримали ізраїльське громадянство після трагічної загибелі їхнього батька, якого вбили за співпрацю з ізраїльськими спецслужбами. Цей факт вони використали як підґрунтя для заяви про визнання їх постраждалими від терору.

Втім, розслідування показало, що під час нападу бойовиків ХАМАС у Сдероті жодного з братів у місті не було. Двоє з них все ж змогли обдурити систему й отримали статус постраждалих. Третьому брату в цьому відмовили через недостатність доказів.

Розслідування та викриття

Після початку війни Служба національного страхування оперативно надавала допомогу всім заявникам, аби не затримувати виплати для дійсно постраждалих. Але згодом були запущені ретельні перевірки. Серед ключових методів розслідування — геолокація мобільних пристроїв, яка підтвердила, що заявники на момент теракту перебували далеко від місця трагедії.

Випадки шахрайства не обмежуються лише цією історією. Як повідомляли раніше видання Ynet і “Едіот Ахронот”, деякі громадяни подавали неправдиві заяви, стверджуючи, що стали жертвами терактів, хоча насправді не перебували у небезпечних зонах.

Коментарі “Бітуах леумі”

У заяві представників Служби національного страхування наголошується:
“Ми оперативно надали допомогу всім постраждалим від терактів 7 жовтня 2023 року. Однак серед них виявилися ті, хто цинічно скористався ситуацією для незаконного отримання коштів. Усі шахрайські виплати будуть повернуті, а винним пред’являть кримінальні звинувачення.”

Масштаб перевірок

На сьогодні понад 70 000 громадян отримали статус постраждалих від терору. Для перевірки достовірності заяв співробітники Служби використовують дані служб безпеки, лікарень і сучасні технології. Зокрема, це дозволяє швидко виявляти неправдиві свідчення.

Ця історія стала яскравим прикладом того, як держава захищає свої ресурси від зловживань. Справу трьох братів уже передано до прокуратури для подальшого розгляду.

НОВИНИ