Китай засудив нові мита Трампа та погрожує відповідними торговельними заходами

речниця Міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін Фото:AP

Китай різко відреагував на введення нових митних тарифів Сполученими Штатами, назвавши їх грубим порушенням міжнародних торговельних правил. Пекін пообіцяв подати скаргу до Організації міжнародної торгівлі (ОМК) та заявив, що запровадить контрзаходи у відповідь. Водночас китайська влада дала зрозуміти, що готова до переговорів, щоб уникнути подальшої ескалації конфлікту, повідомляє Reuters.

Пекін звинувачує Вашингтон у порушенні міжнародних норм

Міністерства фінансів і торгівлі КНР заявили, що рішення Дональда Трампа про введення 10% мита на китайський імпорт є “серйозним порушенням міжнародних торговельних правил” та закликали Білий дім “до щирого діалогу та посилення співпраці”.

Китай анонсував звернення до ОМК, однак ця міра носить більше символічний характер, враховуючи подібні дії Пекіна щодо ЄС через мита на китайські електромобілі.

Трамп б’є по Китаю, Канаді та Мексиці

Нові американські мита торкнулися не лише Китаю, а й Канади та Мексики – для них було введено 25% мита на імпорт. Президент США пояснив своє рішення необхідністю “зупинити потік фентанілу”, смертельного опіоїду, який, за словами Вашингтона, надходить із Китаю.

Фентаніл – головна точка конфлікту

Найжорсткіша реакція Китаю стосувалася саме цього питання. Пекін відкинув звинувачення, наголосивши, що ще адміністрація Джо Байдена здійснювала тиск на Китай з вимогою обмежити експорт хімічних прекурсорів, які використовуються для виробництва фентанілу.

“У торговельній війні не буває переможців”, – заявив представник МЗС Китаю Мао Нін, попередивши, що односторонні дії США можуть серйозно зашкодити двостороннім відносинам.

Китай готує відповідні заходи, але поки не розкриває, які саме товари з США будуть обкладені митами.
Торговельна війна між США та Китаєм може загостритися, що може вплинути на глобальні ринки.
Перспективи економічного діалогу залишаються туманними, оскільки Вашингтон посилює тиск на Пекін.

Якщо сторони не дійдуть компромісу, новий виток торговельного протистояння може призвести до значного послаблення світової економіки та дестабілізації міжнародної торгівлі.

НОВИНИ