Пентагон підтвердив ім’я третього пілота гелікоптера Black Hawk

Фото:Andrew Leyden / Zuma Press

Американські військові офіційно розкрили особу третього пілота, загиблого внаслідок зіткнення військового гелікоптера H-60 Black Hawk із пасажирським літаком CRJ-700 авіакомпанії American Airlines. Катастрофа сталася в середу під час заходу на посадку в національному аеропорту імені Рональда Рейгана у Вашингтоні, забравши життя 67 осіб.

Як повідомляє Daily Mail, загиблою пілотесою стала 28-річна капітан Ребекка М. Лобах із Дарема, штат Північна Кароліна. Вона була одним із трьох військовослужбовців на борту гелікоптера, який зіштовхнувся з цивільним лайнером.

Затримка у розкритті особи пілотеси

Спочатку Пентагон відмовлявся розкривати ім’я Лобах на прохання її родини. Вони дали офіційну згоду лише у вихідні після того, як у ЗМІ поширилися спекуляції щодо обставин аварії. Родичі Лобах заявили, що їхня стриманість була зумовлена «необґрунтованими звинуваченнями» про те, що політика різноманітності могла стати фактором катастрофи.

Кар’єра та військовий досвід Лобах

Капітан Лобах працювала у Білому домі під час адміністрації Джо Байдена, а також була офіцером авіації в армії США з липня 2019 року по січень 2025 року. За свою службу вона отримала численні нагороди та мала понад 500 годин нальоту на гелікоптерах Black Hawk, повідомляє Fox News.

Родина загиблої у своїй офіційній заяві через армію США описала її як «сяючу зірку в нашому житті». Вони зазначили: «Вона була доброю, щедрою, веселою, амбітною та сильною».

Спекуляції та політичний резонанс

Авіакатастрофа викликала бурхливі дискусії в американському суспільстві. Як зазначає De Telegraaf, конспірологічні теорії варіювалися від «секретної місії з VIP-персонами» до участі пілота-трансгендера у польоті. Остання версія почала активно циркулювати після того, як Дональд Трамп звинуватив адміністрацію Байдена в тому, що пріоритетність політики різноманітності була поставлена вище за авіаційну безпеку.

Найгірша авіакатастрофа в США за 20 років

Унаслідок зіткнення загинули всі 67 осіб, які перебували на борту двох літаків. За даними американських авіаційних органів, це наймасштабніша авіаційна трагедія в США за останні два десятиліття.

Наразі розслідування триває, і експерти Національної ради з безпеки на транспорті (NTSB) аналізують чорні скриньки обох літальних апаратів, щоб встановити точні причини катастрофи.

НОВИНИ