Північна Корея заявила, що її ядерний арсенал не є предметом торгів чи дипломатичних домовленостей, а призначений виключно для бойового застосування проти ворогів, які загрожують суверенітету країни та світовій безпеці. Про це в суботу повідомило державне інформаційне агентство KCNA, передає Reuters.
Таку заяву Пхеньян зробив після зустрічі президента США Дональда Трампа з прем’єр-міністром Японії Сіґеру Ісібою у Вашингтоні. Лідери США та Японії підтвердили намір домогтися повного згортання ядерної програми КНДР.
Попри це, у заяві KCNA не згадувалося про зустріч Трампа та Ісіби. Натомість Північна Корея послалася на позицію НАТО та ЄС, які знову закликали до повної денуклеаризації Корейського півострова.
“Ще раз заявляємо чітко: наша ядерна зброя не є рекламою, щоб здобути визнання, і тим більше не є розмінною монетою для фінансових поступок”, – йдеться у комюніке КНДР.
“Наші ядерні сили призначені для безкомпромісного застосування в бою, щоб негайно знищити будь-яку спробу ворожих сил посягнути на суверенітет нашої країни, безпеку нашого народу та світову стабільність”, – наголошує документ.
Північна Корея ігнорує пропозицію Трампа відновити переговори
КНДР не відреагувала безпосередньо на пропозицію Дональда Трампа відновити контакти з Кім Чен Ином, але водночас заявила про зміцнення свого ядерного потенціалу.
Напередодні Трамп заявив, що планує контакти з Північною Кореєю та особисто з Кім Чен Ином, підкресливши, що між ними “хороші відносини”. Під час першої президентської каденції Трампа відбулося три історичні зустрічі з лідером КНДР, які, однак, не призвели до реального прогресу в денуклеаризації.
20 січня, під час інавгурації на другий термін, Трамп назвав КНДР “ядерною державою”, що викликало занепокоєння щодо його майбутньої політики. Незрозуміло, чи продовжить він переговори про повне ядерне роззброєння Північної Кореї або обмежиться контролем за її арсеналом.
У спільній заяві після зустрічі Трампа та Ісіби наголошувалося: “Обидва лідери висловили серйозну стурбованість та нагальну потребу вирішення ядерної та ракетної проблеми КНДР. Вони підтвердили свою тверду відданість повній денуклеаризації Північної Кореї”.