Берлінале 2024: акція солідарності з ізраїльськими заручниками на червоній доріжці

Марі-Лу Селлем, Джулія фон Гайнц, Аліса Браунер і Дузен Теккаль тримають фотографії ізраїльського заручника Давида Куніо на червоній доріжці гала-церемонії відкриття 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю «Берлінале», Берлін, Німеччина, 13 лютого 2025 року.
Фото: Annegret Hilse/Reuters

У четвер у Берліні стартував 75-й міжнародний кінофестиваль Берлінале, однак відкриття заходу відзначилося не лише кінематографічними подіями, а й потужним політичним жестом. Новий директор фестивалю Трішія Таттл разом із відомими німецькими акторами взяла участь в акції солідарності з ізраїльськими заручниками, яких утримує ХАМАС у секторі Газа. Про це повідомляє The Jerusalem Post.

На червоній доріжці учасники акції тримали портрет Давида Куніо – актора, викраденого з кіббуцу Нір-Оз 7 жовтня 2023 року. Куніо має особливий зв’язок із Берлінале, адже у 2013 році він знявся у фільмі «Молодість»Тома Шовала, що був представлений на фестивалі. Цього року режисер присвятив йому новий документальний фільм «Лист до Давида», який розповідає про його долю.

Акцію організувала група Bring David Home Now, яка опублікувала відкритий лист, підписаний понад 100 кінематографістами, серед яких Дженніфер Джейсон Лі, Мішель Франко, Арі Фольман та Макс Відеманн. У листі вони наголосили, що Куніо разом із братом Аріелем досі перебувають у підземних тунелях Гази, і закликали до їхнього негайного звільнення.

Фестиваль також представить ще один документальний фільм на тему заручників – «Тримати Ліат» режисера Брендона Крамера, спродюсований Дарреном Аронофскі, який розповідає про викрадену Ліат Ацилі.

Політичні заяви та мовчання про Ізраїль

У своїй вступній промові Трішія Таттл наголосила, що Берлінале залишається платформою для відкритого діалогу, враховуючи складний політичний контекст.

При цьому володарка Почесного «Золотого ведмедя», британська акторка Тільда Свінтон, у своїй промові торкнулася глобальних трагедій, не згадуючи Ізраїль чи ХАМАС безпосередньо. Вона заявила:

«Нелюдяність коїться на наших очах. Я тут, щоб назвати це без вагань чи сумнівів».

Акторка також зауважила, що фестиваль є «імунним до окупації, колонізації та узурпації». Дехто побачив у її словах натяк на ініціативу США щодо відбудови Гази після війни.

Таким чином, Берлінале 2024 стало не лише святом кінематографу, а й ареною для гучних політичних меседжів та акцій на підтримку викрадених ізраїльтян.

НОВИНИ