Трамп оголосив 90-денну паузу в тарифній війні: ринки вирують, Китай — під винятком

Президент США Дональд Трамп. Фото:Leah Millis/ Reuters

Після тиску з боку фінансових ринків і зростання побоювань щодо можливої рецесії, колишній президент США Дональд Трамп оголосив 90-денну паузу в застосуванні нових митних тарифів. Проте Китай залишився під найжорсткішими обмеженнями — для нього тарифи зростуть до 125%. Про це пише CNN.

Облігації вплинули на політику

Трамп публічно визнав, що рішення про призупинення нових мит частково було зумовлене реакцією фінансових ринків — зокрема, волатильністю на ринку облігацій.

«Я стежив за ринком облігацій. Це дуже складно. Але зараз — все виглядає красиво», — сказав він.

Минулого тижня Трамп анонсував найагресивніші митні бар’єри за останні 100 років. У відповідь, доходність 10-річних облігацій США зросла з 3,9% до 4,4%, сигналізуючи про масовий розпродаж активів.

Рецесія на горизонті: попередження від JPMorgan

Очільник JPMorgan Chase, Джеймі Даймон, заявив у прямому ефірі Fox Business, що рецесія є “ймовірним наслідком” ескалації тарифного конфлікту. За його словами, хтось мав «натиснути на спусковий гачок» — і цим «кимось» став Трамп.

Фінансові аналітики JPMorgan підвищили оцінку ймовірності рецесії у США та світі з 40% до 60%.

Китай — виняток з паузи

Хоча США тимчасово припиняють запровадження нових мит для більшості країн, Китай опинився у «червоній зоні».

«Китай хоче угоду. Але не знає, як до неї підійти. Вони — горді люди», — прокоментував Трамп, натякаючи на президента Сі Цзіньпіна.

Тарифи на китайські товари зростуть до 125%, що, на думку експертів, ще більше ускладнить переговори між Вашингтоном і Пекіном.

Бізнеси — під ударом

Трамп визнав, що нові тарифи боляче вдарили по деяких американських компаніях, і пообіцяв розглядати індивідуальні звернення.

«Деякі постраждали значно більше. Ми все проаналізуємо», — заявив він.

Гнучкість у центрі нової стратегії

Трамп, який позиціонує себе як жорсткого переговірника, на цей раз підкреслив необхідність гнучкості в торговій політиці:

«Ми маємо бути гнучкими».

Його команда поки не розкриває, що буде після 90 днів, однак джерела в Білому домі повідомляють про можливість часткового перегляду мит залежно від реакції партнерів.

НОВИНИ