Іран і США розпочинають переговори щодо ядерної програми в Омані на тлі зростання напруженості в регіоні

Фото: АІ

У суботу в столиці Оману стартують високорівневі переговори між Іраном і США щодо стрімко прогресуючої ядерної програми Тегерана. Делегацію Ірану очолює міністр закордонних справ Аббас Аракчі, з американського боку участь бере спецпредставник Дональда Трампа на Близькому Сході Стів Віткофф. Про це пише The Jerusalem Post.

Переговори відбуваються на тлі загострення конфліктів у регіоні — війн у Газі й Лівані, ударів між Іраном та Ізраїлем, атак хуситів на Червоному морі та падіння режиму Асада в Сирії. Спостерігачі вважають, що потенційний прорив у перемовинах міг би стримати подальшу ескалацію. Однак провал переговорів, за оцінками аналітиків, лише посилить ризик масштабного конфлікту на Близькому Сході.

Президент США Дональд Трамп пригрозив військовою відповіддю, якщо Іран не погодиться на угоду. Іран, зі свого боку, вимагає лише опосередкованого формату переговорів, в той час як Вашингтон наполягає на прямому діалозі. Верховний лідер Ірану Алі Хаменеї надав Аракчі повноваження для участі в перемовинах, однак Тегеран виключає обговорення своєї ракетної програми.

Попри офіційну позицію про виключно мирний характер ядерної програми, Захід підозрює Іран у прагненні створити ядерну зброю. США заявили, що не дозволять Ірану отримати ядерну бомбу, і повернули режим максимального тиску на Тегеран.

Ізраїль, союзник США, вже неодноразово заявляв про готовність до силового сценарію у разі провалу дипломатії.

НОВИНИ