Президент США Дональд Трамп підписує указ про підвищення тарифів в оточенні міністра торгівлі Говарда Лутніка.Фото: Reuters
США готуються запровадити нові мита на смартфони, комп’ютери та напівпровідники з Китаю. Про це заявив міністр торгівлі Говард Лутнік в ефірі програми «This Week» на телеканалі ABC, повідомляє агентство Reuters. За словами Лутніка, ці продукти, які лише нещодавно були звільнені від тарифів, потраплять під окреме оподаткування протягом наступних одного-двох місяців.
Йдеться про новий тип тарифів, які не входять до списку так званих «взаємних мит», запроваджених адміністрацією Дональда Трампа. Водночас Лутнік наголосив, що запровадження мит має на меті повернення стратегічно важливого виробництва до США, зокрема електроніки та чипів, що є критично важливими для національної безпеки.
Минулого тижня прикордонно-митна служба США повідомила про тимчасове звільнення від тарифів низки технологічних товарів, зокрема смартфонів, ноутбуків, напівпровідників та чипів пам’яті. Це рішення було сприйняте як полегшення для таких компаній, як Apple, Dell Technologies та Nvidia, які значною мірою залежать від імпорту з Китаю. Однак вже цієї неділі Китай закликав США скасувати тарифну політику, назвавши крок Вашингтона лише «маленьким жестом».
Запроваджені Трампом мита вже призвели до серйозних коливань на фінансових ринках: індекс S&P 500 з моменту повернення Трампа до влади впав більш як на 10%. Мільярдер Білл Екман, який підтримував Трампа, закликав тимчасово призупинити дію мит, попередивши про ризики для бізнесу та економіки США. Занепокоєння висловив і засновник хедж-фонду Bridgewater Рей Даліо, який попередив про високу ймовірність рецесії або навіть глибшої економічної кризи у разі подальшого загострення торговельної конфронтації.
У Білому домі повідомили, що нова ініціатива щодо мит супроводжуватиметься переговорами із союзниками, зокрема ЄС, Японією, Індією та Ізраїлем. Натомість Китай уже підвищив власні тарифи на імпорт з США до 125%, звинувачуючи Вашингтон у ескалації конфлікту. Переговори між лідерами двох країн наразі не плануються.