Цукерберг розглядав відокремлення Instagram ще у 2018 році через антимонопольні ризики – документи з суду

Генеральний директор Meta Марк Цукерберг Фото: Getty images

Під час другого дня свідчень у гучному антимонопольному процесі проти Meta, глава компанії Марк Цукерберг зізнався, що у 2018 році розглядав можливість відокремлення Instagram у незалежну компанію. Такий крок мав убезпечити компанію від антимонопольного тиску з боку регуляторів США.Про це пише Reuters.

«Цікаво, чи варто нам розглянути радикальний варіант — зробити Instagram окремою компанією», — зазначалося у внутрішньому меморандумі, який було продемонстровано в суді у Вашингтоні.

На той момент Meta (тоді ще Facebook) планувала тіснішу інтеграцію своїх застосунків. Однак Цукерберг також попереджав, що така стратегія може зашкодити Facebook як окремому бренду, і навіть не гарантує збереження всієї «сім’ї застосунків» у майбутньому.

Meta зрештою не відокремила Instagram, натомість посилила інтеграцію з WhatsApp і Facebook. Проте сам факт обговорення такого кроку демонструє, наскільки серйозно компанія тоді сприймала ризики антимонопольного регулювання.

«Є чималий шанс, що за наступного демократичного президента нас змусять розділити Instagram і, можливо, WhatsApp», — йшлося в документі Цукерберга.

Федеральна торгова комісія США (FTC) подала в суд на Meta у 2020 році, намагаючись скасувати придбання Instagram та WhatsApp. Серед іншого, FTC звинувачує компанію в монополії на ринку соціальних мереж, де її головними конкурентами вважаються лише Snapchat та менш відомий MeWe.

Під час слухань Цукерберг підтвердив, що Meta придбала Instagram через кращу камеру, ніж ту, яку тоді намагався створити Facebook. Це твердження посилює звинувачення у «стратегії купити або знищити» конкурентів.

«Ми проводили аналіз “будувати чи купувати”, і я вирішив, що Instagram кращий, тому варто його придбати», — заявив Цукерберг у суді.

Meta, зі свого боку, стверджує, що FTC неправильно визначила ринок і не врахувала конкуренцію з боку TikTok, YouTube і навіть Apple.

Цукерберг також визнав, що більшість спроб Meta створити нові застосунки були невдалими:

«Ми пробували створити десятки застосунків, але більшість із них не злетіла», — зазначив він.

Цей судовий процес вважається лакмусовим папірцем нової антимонопольної політики адміністрації Трампа щодо техгігантів і може мати історичне значення для майбутнього цифрового ринку.

НОВИНИ