Фото:Wikicommons
У четвер, 17 квітня, емір Катару шейх Тамім бін Хамад Аль Тані прибув до Москви для офіційних переговорів із президентом РФ Володимиром Путіним. Як повідомляє Reuters, ключовими темами зустрічі стали війна в Україні, ситуація на Близькому Сході, зокрема в секторі Газа, а також енергетичні питання — зокрема постачання скрапленого природного газу (СПГ).
Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков охарактеризував візит як «дуже важливий», зазначивши, що глави держав планують провести «серйозну розмову» з широкого спектру тем та підписати низку двосторонніх угод.
«Важко переоцінити зараз роль Катару у багатьох регіональних і навіть глобальних процесах. Катар — наш добрий партнер, російсько-катарські відносини розвиваються динамічно, а контакти між главами держав — регулярні», — наголосив Пєсков під час брифінгу.
Посередницька роль Катару
Катар останніми місяцями активізував дипломатичну активність, намагаючись виступити посередником у врегулюванні війни між Росією та Україною, а також сприяючи поверненню дітей, які були розлучені зі своїми батьками під час війни.
На цьому тлі Москва та Доха вже цього тижня заявили про намір обговорити можливі шляхи досягнення мирної угоди, яка могла б покласти край конфлікту в Україні.
У свою чергу, президент США Дональд Трамп неодноразово заявляв про своє прагнення зупинити кровопролиття в Україні, однак реального дипломатичного прориву досягнуто не було. Кремль, зі свого боку, стверджує, що домовитися про мир непросто через «позицію Заходу та Києва».
Енергетика і Близький Схід
Державний міністр закордонних справ Катару Мухаммед Аль-Хулайфі в коментарі ТАСС повідомив, що під час переговорів також розглядатимуться енергетичні питання, зокрема співпраця у сфері зрідженого природного газу, в якому Катар є одним зі світових лідерів.
Крім того, згідно з заявами катарської сторони, до порядку денного входить ситуація в Сирії та секторі Газа, де Доха активно задіяна в гуманітарних ініціативах.
Експерти розглядають візит еміра як спробу Катару посилити свою геополітичну вагу та закріпити роль нейтрального посередника в конфліктах світового масштабу. Для Росії ж зустріч із лідером одного з ключових енергетичних гравців — можливість залучити додаткову підтримку або мінімізувати дипломатичну ізоляцію в умовах санкцій та міжнародного тиску.