Китайська асоціація судновласників заявила, що продовжить «активно спілкуватися» зі США та іншими сторонами щодо нових митних зборів, які планує запровадити адміністрація експрезидента Дональда Трампа на китайські судна, що заходять у порти США.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на заяву асоціації, оприлюднену у соцмережі WeChat.
Що передбачає план США?
Запропоновані тарифи стануть результатом багатомісячного розслідування, розпочатого ще за адміністрації Джо Байдена. Метою було з’ясувати, чи не створює китайське суднобудування загрозу національній безпеці США.
Відповідно до документа, поданого торговим представником США у четвер:
- Усі китайські судна, що прибувають до США, обкладатимуться збором за обсяг перевезеного вантажу на кожен рейс.
- Під дію мит також підпадають усі судна іноземного виробництва, не лише китайські, зокрема автоперевізники, що заходять у американські порти.
Початкова ставка збору — 50 доларів США за кожну тонну нетто прибуткового об’єму судна, з поступовим зростанням протягом трьох років.
Окремо планується наступний етап — обмеження для суден іноземного виробництва, що перевозять скраплений природний газ (LNG), який стартує через три роки.
Реакція Пекіна:
У своїй заяві Китайська асоціація судновласників назвала цей крок:
«Суттєво дискримінаційним» і таким, що базується на неправдивих фактах та упередженнях.
Асоціація закликала до деескалації, наголосивши, що готова до діалогу, однак категорично відкидає політичні спекуляції у питаннях торгівлі та судноплавства.
Так звана петиція 301, на яку посилається адміністрація Трампа, передбачає набуття чинності мит через шість місяців після оприлюднення.
На фоні загострення торгівельного протистояння США–Китай, нові обмеження можуть призвести до подальшого здорожчання глобальних перевезень, особливо у сфері транспортування LNG та автомобільної логістики.