Вашингтон і Пекін ведуть переговори у Женеві: спроба знизити торговельну напругу між США і Китаєм

Фото: Getty images

США та Китай знову сіли за стіл переговорів, намагаючись зупинити небезпечну торговельну війну, що поставила під загрозу економічну стабільність обох країн і викликала занепокоєння на глобальному рівні. У Женеві цими вихідними проходять одні з найвищих за рівнем перемовин з моменту початку митного конфлікту між двома гігантами. Про це повідомляє AFP.

У переговорах беруть участь секретар казначейства США Скотт Бессент, торговий представник Джемісон Грір і віцепрем’єр КНР Хе Ліфен. За повідомленнями ЗМІ, місце проведення зустрічі тримають у суворій таємниці.

“Президент хоче знизити градус напруги у відносинах з Китаєм. Йдеться про стабілізацію ситуації”, — заявив секретар з торгівлі США Говард Латнік.

На тлі переговорів Трамп вперше припустив часткове зменшення мит з 145% до 80% на китайські товари — однак це залишається символічним жестом, оскільки рівень залишається високим. Пекін, у свою чергу, зберігає мита до 125% на американські продукти.

Водночас, Китай підійшов до перемовин із потужним козирем: експорт КНР у квітні зріс на 8,1%, значно перевищивши прогнози, хоча постачання до США впали на майже 18%.

Керівництво СОТ назвало зустріч “позитивним і конструктивним кроком до деескалації”, а господар переговорів, міністр економіки Швейцарії Гі Пармелен, заявив, що вже сам факт діалогу — “успіх”.

Незважаючи на символізм, переговори можуть закласти основу для тимчасового замороження мит, поки триватимуть двосторонні консультації — таку оцінку дають провідні аналітики у Вашингтоні.

НОВИНИ