На цій ілюстрації видно китайський і тайванський прапори Фото:Dado Ruvic/Ілюстративне фото
Пекін посилює риторику щодо Тайваню, заявивши, що острів ніколи не був незалежною державою і нею не стане в майбутньому. Таку заяву зробив речник Міністерства закордонних справ КНР Лінь Цзянь під час брифінгу 12 травня, повідомляє кореспондент Укрінформу з Китаю.
«Повернення Тайваню до складу Китаю — це результат Другої світової війни», — наголосив дипломат, посилаючись на Акт про капітуляцію Японії та інші міжнародні документи. За його словами, Тайвань є «невіддільною частиною території Китаю», і лише уряд КНР представляє «весь Китай».
У відповідь на заяви тайванських чиновників про спроби КНР «привласнити» перемогу у війні проти Японії, Лінь Цзянь нагадав, що історично саме Китай, а не Тайвань, виступає правонаступником державного суверенітету над островом.
“Незалежність Тайваню — це ілюзія”, — додав представник МЗС КНР, засуджуючи політику Демократичної прогресивної партії, яка виступає за самовизначення острова. Він наголосив, що дії адміністрації новообраного президента Лая Чінте не змінять позицію Пекіна і не вплинуть на міжнародне визнання принципу “одного Китаю”.
Тайвань має власну адміністрацію та демократичну систему управління з 1949 року, коли на острів втекли сили Республіки Китай після громадянської війни. Однак КНР ніколи не відмовлялася від своїх претензій на острів і погрожує силовим сценарієм у разі проголошення формальної незалежності.
«Незалежно від того, що робитиме влада Тайваню, Китай обов’язково досягне возз’єднання», — заявив Лінь Цзянь, ще раз підкреслюючи жорстку позицію Пекіна.