Гуманітарний прорив у Стамбулі: Сторони погодили обмін 1000 українських полонених

Фото: Сибіга, Телеграм

Україна очікує рішучої підтримки міжнародної спільноти у разі нових провокацій Кремля. Про це заявив міністр закордонних справ Андрій Сибіга після переговорів між українською та російською делегаціями, що відбулися 16 травня у Стамбулі.

За словами Сибіги, зустріч не повинна сприйматися як послаблення тиску на РФ. Попри провокаційні заяви з боку росіян, досягнуто гуманітарного прориву — домовленості про обмін 1000 українських полонених.

«Делегація РФ не мала реальних повноважень для обговорення припинення вогню. Це — чергове свідчення небажання Кремля знайти справжнє мирне рішення», — наголосив міністр.

Сибіга також розкритикував спроби Володимира Путіна представити цю зустріч як продовження перемовин 2022 року. За його словами, ситуація кардинально змінилася, а нинішній діалог — новий етап дипломатії, у якому мають з’явитися нові гарантії та відповідальність.

Особливий акцент очільник МЗС зробив на ролі США, зокрема президента Дональда Трампа, у формуванні подальшої дипломатичної стратегії.

«Ми залишаємося на чіткій позиції: повернення громадян, мир і зміцнення оборони. А Путін має припинити уникати прямого діалогу з президентом Зеленським», — наголосив Сибіга, закликавши до зустрічі на найвищому рівні.

НОВИНИ