Геронтократія Путіна: Кремль дедалі більше контролюють вірні, але старі соратники — розвідка Британії

Фото: В’ячеслав Прокоф’єв/ ТАСС

Російська влада стрімко перетворюється на геронтократію, в якій рішення ухвалюють літні лоялісти замість молодих і професійних лідерів. Про це повідомило Головне управління розвідки Міноборони Великої Британіїу своєму зведенні 19 травня, посилаючись на аналітику політичних процесів у РФ.

«Замість молодих і талановитих Путін обирає старих і відданих, які не хочуть нічого змінювати в країні», — зазначають британські аналітики.

Кремль старіє швидше за країну

На сьогодні більшість ключових фігур у Кремлі, включно з самим Володимиром Путіним (72 роки), перевищили середню тривалість життя чоловіків у Росії, яка у 2023 році становила 68 років.

«Призначення в уряді ґрунтуються на протекції та лояльності до Путіна, а не на компетентності. Це викликає розчарування серед амбітної молоді», — зазначають у розвідці.

Стабільність через вірність

За даними британців, Путін навмисне утримує біля себе близьких союзників, аби зберегти стабільність режимута власну владу.
Однак це, на думку аналітиків, знижує ефективність рішень і призводить до стагнації:

«Оточення Путіна не просто поділяє його авторитарне бачення, а й має особисту вигоду від збереження системи — доступ до ресурсів, впливу і безкарності».

Обнулення влади

У 2020 році Кремль провів конституційну реформу, яка дала Путіну можливість балотуватися на пост президента ще двічі — у 2024 та 2030 роках. Всеросійське голосування пройшло під суворим контролем, без політичної конкуренції.

Геронтократія — ознака вичерпаної моделі влади. Вона демонструє страх перед змінами і свідчить про відсутність довіри Путіна до молодого покоління. Таке управління — не про розвиток, а про виживання системи.

НОВИНИ